Huta ostrowiecka będzie produkować dla wojska!

Podczas obchodów Dnia Hutnika w Ostrowcu Świętokrzyskim Robert Martynowski, dyrektor techniczny ZWK Celsa Huta Ostrowiec, wyjawił, że zakład stara się o zezwolenie na produkcję wojskową.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA-Chcemy zaistnieć z produkcją dla sektora obronnego, ale z wiadomych względów nie mogę powiedzieć czego to będzie dotyczyć – mówi dyrektor ZWK, Robert Martynowski. Mogę jedynie zdradzić, że w proces będzie zaangażowana najnowocześniejsza technologia światowa i będzie powstawać coś, czego w Hucie Ostrowiec jeszcze nie produkowano.
Obecny na obchodach Dnia Hutnika senator Jarosław Rusiecki – Przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej, bardzo ciepło wypowiedział się na temat zapowiedzi dyrektora ostrowieckiego zakładu.
-Swego czasu zachęcałem władze Celsy Huta Ostrowiec, żeby przystąpiły do takiej działalności – przyznał senator Jarosław Rusiecki. Jest to nawiązanie do długoletnich tradycji, bowiem do okresu jeszcze z czasów powstawania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Jak przypomniał, wówczas to w hucie miała być ulokowana produkcja zbrojeniowa, z finalnym produktem dla polskich sił zbrojnych. Niestety wojna pokrzyżowała szyki.
-Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera inwestycje w polski przemysł zbrojeniowy, co widać po przykładzie Stalowej Woli, Skarżyska -Kamiennej, czy Jelcza – akcentował.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *