Baseny otwarte na start! (wizualizacja, wideo)

Do 21 lipca br. ma zostać zakończony pierwszy etap modernizacji otwartych basenów przy pływalni ?Rawszczyzna? w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Prezydent Jarosław Górczyński podpisał umowę na realizacje inwestycji z Władysławem Sobiechem reprezentującym specjalistyczną firmę Transcom. Wartość przedsięwzięcia to 5  mln.  904   tys. zł.

IMG_3621
Jarosław Górczyński, prezydent miasta: -Liczymy, że drugą część wakacji tego roku będziemy mogli spędzić w Ostrowcu Świętokrzyskim już na zmodernizowanych, otwartych basenach. Nie funkcjonowały one w naszym mieście przez 16 lat.

 

– Ta realizacja to spełnienie postulatów wielu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Ostrowczanie chcą, może nieco sentymentalnie, powrotu otwartych basenów, dlatego też, jako samorząd zrealizujemy ich prośbę. Uda się to dzięki decyzji wszystkich radnych Rady Miasta, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem części nadwyżki budżetowej na ten cel.
Zdaniem prezydenta właśnie najważniejsze są inwestycje w trwałe obiekty, czego przykładów w Ostrowcu Świętokrzyskim na przykładzie gminnych ulic, czy Ostrowieckiego Browaru Kultury, nie brakuje.

? Na plac budowy wchodzimy już dzisiaj- mówił w minionym tygodniu prezes firmy Transcom Władysław Sobiech. Część rozwiązań jeszcze musimy przeanalizować, bo realizacja całości inwestycji jest prowadzona w trybie ?zaprojektuj i wybuduj?. W pierwszym etapie prac zostaną usunięte stare obejścia basenów. Następnie przystosujemy baseny do instalacji nowych niecek. Będą więc roboty wyburzeniowe i czeka nas usuwanie sporej ilości piachu z basenu, który zimą służył jako lodowisko. Później rozpoczynamy prace konstrukcyjne związane z wylaniem nowego dna. Sam proces uzdatniania wody odbywać się będzie w obiegu zamkniętym.
Aby przedsięwzięcia się powiodło i zostało zrealizowane na czas sporą role odegra pogoda, bowiem szczególnie prace wykończeniowe da się wykonać jedynie przy przychylnej aurze.
W ramach pierwszego etapu realizacji zostanie wykonana wielofunkcyjna niecka basenowa oraz brodzik dla dzieci wyposażony w bezpieczne zabawki i zraszacze. W drugim etapie realizacji robót główny basen zostanie rozbudowana o część z atrakcjami wodnymi (zjeżdżalnie) oraz dziką rzekę. W drugim etapie powstaną też stałe szatnie, łazienki i punkt gastronomiczny. W pierwszym etapie te pomieszczenia będą miały charakter tymczasowy.
Niecka basenowa będzie posiadała głębokość od 1.2 do 1.35 m, zaś brodzik dla dzieci odpowiednio głębokość od 10 do 60 cm, a jego dno w  całości wyłożone zostanie folią antypoślizgową.
W strefie łąkowej w pobliżu schodów i pochylni prowadzących na poziom, strefy wodnej zaprojektowano plac zabaw dla dzieci otoczony łąką do plażowania. Plac zabaw zaprojektowano z podziałem na dwie nawierzchnie piaszczystą i poliuretanową, bezpieczną dla upadków. Powierzchnia zagospodarowanego terenu kąpieliska to 11052 m2, a lustro wody stanowić będzie 1380m2.
Obiekt wyposażony będzie również w system nagłaśniający, monitoring oraz wi-fi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *