Brawa dla Ani!

W ubiegłym tygodniu odbył się I Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej w Zielonce. Wzięła w nim udział Ania Loranty, podopieczna Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, uczennica II LO. loranty1Przekonującym i dojrzałym wykonaniem utworu ?Rozkwitały pąki białych róż? wywalczyła drugie miejsce. W nagrodę otrzymała czek na 3000 zł, replikę szabli Józefa Piłsudskiego i pięknego orła, rzeźbę autorstwa Stanisława Motyki.
Do udziału w konkursie zgłosili się wykonawcy z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowano 16 osób. 21 maja br. odbył się Koncert Galowy na którym z towarzyszeniem zespołu muzycznego śpiewali laureaci i zaproszone gwiazdy Operetki Warszawskiej. W trakcie tej uroczystości ogłoszono werdykt jury w składzie: Elżbieta Ryl-Górska ? przewodnicząca jury- Primadonna Operetki Warszawskiej, Magdalena Tunkiewicz ? sopran ? dyrektor programowy festiwalu, Krzysztof Jaszczak- absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i Waldemar Dubieniecki -absolwent Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie.

– Bardzo cieszę się z zajęcia drugiego miejsca – mówi Ania Loranty. Zdobycie tej nagrody jest dla mnie szczególnym wyróżnieniem tym bardziej, że w mojej kategorii byli śpiewacy operowi. Na konkursie dałam z siebie naprawdę wiele. Piosenki patriotyczne nie należą do najłatwiejszych pod względem interpretacyjnym. Niesamowity festiwal, organizatorzy, uczestnicy, muzycy i wszyscy, którzy przyczynili się do takiego ładnego finału konkursu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *