Samobójcy. Życie na skraju przepaści

Te dane szokują. Maj obfitował w liczbę popełnionych na naszym terenie samobójstw i podejmowanych prób samobójczych.
W Wymysłowie, w dniu 5 maja, 53-letniego mężczyznę udało się uratować rodzinie, która odcięła go ze sznura i przystąpiła do natychmiastowej reanimacji. Cztery dni później, dokładnie 9 maja, zostaliśmy zaalarmowani o samobójstwie 42-letniego ostrowczanina. Tydzień później, 18 maja ? na szczęście ? na nieudaną próbę samobójczą zdecydował się 29-latek z Ostrowca, który o tym fakcie powiadomił uprzednio swą najbliższą rodzinę. Najbardziej jednak opinią publiczną wstrząsnęła samobójcza śmierć z 22 maja 19-latka z Nietuliska, ucznia ostrowieckiego technikum. Dzień później, 23 maja, powiesił się 52-letni mieszkaniec Osiedla Słonecznego. Tego samego dnia usiłowanie popełnienia samobójstwa przez 42-latka stwierdzono na terenie gminy Kunów. Uff?
-Policjanci akty i próby samobójcze najczęściej odnotowują wiosną i jesienią ? mówi oficer prasowy ostrowieckiej policji, komisarz Ewa Libuda.
-O liczbie i sposobie popełnianych samobójstw posiadamy szczegółowe dane statystyczne, ale tak naprawdę o ich przyczynach nie możemy mówić jednoznacznie ? mówi zaprzyjaźniona z nasza redakcją pani psycholog. ?W każdym z takich przypadków decydują bowiem indywidualne przyczyny działań samobójców. Na użytek artykułu możecie napisać, że o do czynników tych należą np. zaburzenia psychiczne, żałoba, osierocenie, problemy małżeńskie, frustracje związane z pracą lub szkołą, bezrobocie, zadłużenie, konflikt z rodzicami lub dziećmi, problemy mieszkaniowe, długi, problemy prawne, izolacja społeczna, osamotnienie, bycie ofiarą przemocy, nadużycia, u młodych osób zawód miłosny, niemożność sprostania wymaganiom rodziców, niechciana ciąża, choroby, traumatyczne wydarzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *