Prezydent z olbrzymim poparciem

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta bez trudu otrzymał absolutorium. Na ?tak? głosowało 18 osób, w tym dwójka radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Czterech pozostałych radnych PiS wstrzymało się od głosu.
Prezydent w swoim wystąpieniu wskazał m.in. na olbrzymią nadwyżkę budżetową, która nie tylko pozwoliła spłacić zaciągnięte przez gminę we wcześniejszych latach kredyty, ale również przyczyni się do możliwości realizacji kilku inwestycji np. otwartych basenów na ?Rawszczyźnie?, czy zadaszenia amfiteatru w Parku Miejskim.
Sporo miejsca prezydent Jarosław Gorczyński poświęcił działaniom progospodarczym, tj. zakupowi i uzbrojeniu terenów pod inwestycje, czy przyjaznej polityce podatkowej. Przypomniał on również o realizacji Ostrowieckiego Browaru Kultury, budowie osiedla po terenie dawnego Gambo, czy licznych przedsięwzięciach drogowych. Zaakcentował również nową jakość w oświacie, czy kulturze oraz docenił zaangażowanie mieszkańców w życie samorządu poprzez Budżet Obywatelski, czy program ?Osiedle od nowa?.
Mariusz Łata z klubu radnych KWW Jarosława Górczyńskiego skwitował, że tyle ile udało się zrobić prezydentowi w jednym roku, nie udało się zrealizować przez całe kadencje innym włodarzom miasta.
Innego zdania był Dariusz Kaszuba, który wypowiadał się w imieniu klubu PiS, wytykając sytuacje w kilku spółkach gminnych, czy brak reakcji na interpelacje radnych z jego klubu.

Print Friendly, PDF & Email

5 thoughts on “Prezydent z olbrzymim poparciem

 • 13/06/2017 at 14:33
  Permalink

  Co prawda to prawda i każdy może ocenić zaradność obecnego prezydenta miasta,porównując efekty prezydentur poprzedników Górczyńskiego. Nie jestem jego zwolennikiem ani przeciwnikiem a zwykłym mieszkańcem Ostrowca.
  A radnym PiS,żółć się przelewa że to nie ich człowiek.I dlatego szukają dziury w całym…

  Reply
 • 13/06/2017 at 18:19
  Permalink

  Miasto zarosło trawą po kolana. Niech „zaradny” prezydent zdecyduje się, czy bierze kasę za te kilka ulic na których coś „może”, czy pobiera ją za całe miasto. Niech sobie odliczy, a resztę odda np. na biedne dzieci. Przekomicznie wygląda centralna ulica miasta zarośnięta bujną roślinnością. Człowiek rozgląda się, widzi te rabatki na latarniach i szlag go trafia. Kolejny zarządca, zamiast gospodarza zasiada na lokalnym stołku. Nikt nikogo nie trzyma na siłę na stołku.

  Reply
  • 14/06/2017 at 08:25
   Permalink

   nawet podpisując się uważasz się za „pana”,zapomniałeś jeszcze dodać że jesteś z 'lepszego sortu”

   Reply
   • 14/06/2017 at 11:54
    Permalink

    Najlepszego, urodzonych w 1980r. Wszyscy moi znajomi wyjechali z tego grajdołu, zostałem tylko ja. Nie wolno przecież krytykować „władzy”, bo „budżetówka” to sami piękni, mądrzy i wybitnie uzdolnieni ludzie, którzy na pewno wiedzą co robią. A tymczasem chodząc po miasteczku widzę brud na ulicach i nie pokoszoną trawę. Dlatego osoba, która mieni się prezydentem powinna sama się przejechać po ostrowieckich ulicach, zobaczyć ilość problemów, a najlepiej byłoby gdyby „GO” nie siało propagandy sukcesu.

    Reply
    • 16/06/2017 at 20:42
     Permalink

     W przeciwieństwie do starosty który nie robi nic Górczyński trochę zrobił dla miasta. Oczywiście są mankamenty ale przeważają pozytywy. W stosunku poprzednika który był dwie kadencje a był zwykłym ignorantem w każdej sprawie Górczyński przez dwa lata uporządkował sprawy szkół, MPK sprowadził trochę inwestycji .A jeśli chodzi o Ciebie przecież możesz wyjechać z tego 'grajdoła’ jesteś wolnym człowiekiem a jak już zostałeś nie narzekaj bo to każdy potrafi zwłaszcza w Polsce i zwłaszcza przez obecnie rządzących ale zrobić coś potrafi niewiele.

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *