Zakończenie roku sportowego w Black&White (zdjęcia)

Sekcja fitness dzieci Uczniowskiego Klubu Sportowego Black&White zakończyła rok szkolny 2016/2017.
grupy (1)grupy (2)grupy (3)grupy (6)grupy (7)grupy (8)grupy (12)grupy (13)grupy (15)grupy (16)grupy (18)

Uroczystość rozdania świadectw odbyła się w szkole podstawowej nr 7 w Ostrowcu Św. Wszystkie dzieci otrzymały także pamiątkowe medale. To był wyjątkowy dzień dla małych sportowców, gdyż towarzyszyły mu prezentacje solowe. Rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy, a trenerzy mogli wyłonić kolejne kandydatki i kandydatów do udziału w zawodach. Zakończenie roku połączono z ostrowieckimi zawodami w fitness. Była to już IV taka impreza, która potwierdza, że utalentowanych dzieci w naszym mieście jest bardzo dużo, trzeba tylko dać im szansę na rozwój. Duży w tym udział mają rodzice, którzy dbają o rozwój fizyczny swoich pociech. Z roku na rok w naszych zawodach udział bierze coraz więcej małych sportowców w wieku od 5 do 15 lat.
-Klub utworzył sekcje dzieci w 2010 roku i jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się stworzyć najmocniejszą sekcję w Polsce, złożoną z 8 klas ? mówi trener, Joanna Kępa. -Dla przypomnienia klub zdobył trzeci rok z rzędu Drużynowego Mistrza Polski, a w ostatnich zawodach nasze ostrowczanki we wszystkich kategoriach wiekowych wywalczyły złote medale. Wszystko wskazuje na to, że mamy szansę kontynuować dobrą passę. Talentów mamy coraz więcej. W ubiegłym roku wyłoniliśmy 46 osób które następnie wystartowały w Mistrzostwach Polski, a w tym roku do eliminacji przystąpiło aż 72.
Dzieci podczas 90 sekundowego układu dowolnego przy odpowiednio dobranej muzyce i choreografii prezentowały elementy baletowe, gimnastyczne i akrobatyczne. Piękne barwne stroje dopełniały całe widowisko. Wystąpili zawodnicy dziewczęta i chłopcy,  posiadający już licencję Polskiego Związku Sportowego Fitness oraz debiutanci, którzy samodzielnie układali choreografię do prezentowanych układów. Treningi fitness w naszym klubie sportowym opierają się nie tylko na poprawie sprawności fizycznej, kształtowaniu sylwetki, ale także na rozwoju intelektualnym. Stawiamy na kreatywność młodych zawodników. Wszystkie fitnesski prezentujące się solo otrzymały pamiątkowe puchary i obecnie są przygotowywane do zawodów Grand Prix Kielce, które odbędą się w Kielcach 8 lipca.

-Na uwagę zasługują również najmłodsze fitnesski, które poprzez zabawę powoli wprowadzane są w reżim treningowy ? podkreśla Joanna Kępa. -To dla nas bardzo ważny punkt w strategii rozwoju. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że aby mieć mistrzów w wieku juniorskim, szkolenia trzeba rozpocząć od malucha. W Black&White dzieci zaczynają naukę  od 5, 6 lat. Strategia szkolenia, którą opracowałam „od przedszkolaka do starszaka” sprawdza się i mam nadzieję, że ostrowiecki fitness gimnastyczny będzie w Polsce potęga przez najbliższe lata. Wszystkim zawodniczkom gratuluję, życzę zasłużonego odpoczynku podczas wakacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *