?Startup na 5-tkę? z nagrodą wiceministra rozwoju

Na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w ramach akcji edukacyjnej ?Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość?, odbył się finał konkursu ?Startup na 5-tkę?.
Organizatorem konkursu ?Startup na 5-tkę? było Ministerstwo Rozwoju.
Do finału zakwalifikowali się uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kamila Jedlikowska, Natalia Czarnecka i Kacper Gębura wraz z nauczycielką Marleną Brzeźnicką-Winiarską wystąpili z innowacyjnym projektem ?Int-Med Inteligentna Medycyna?, skierowanym do osób dotkniętych wadami wzroku, słuchu i mowy, pozbawionych odbierania bodźców wizualnych, akustycznych i wizualno-akustycznych. Laureatem konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu, którzy wymyślili ?Wear Your App? – aplikację do przymierzania ubrań. Nagrody wręczał finalistom wiceminister rozwoju, Adam Hamryszczak.

07_Prezentacja_pomyslu_na_startup_woj_swietokrzyskiego_1
Do konkursu przystąpiło 27 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Zmagania odbywały się w dwóch etapach. W pierwszym 3-osobowe
zespoły opracowały i przedstawiły swój pomysł na biznes. Do drugiego etapu zostało zakwalifi kowanych 5 najlepszych grup, które zaprezentowały swoje pomysły przed gronem ekspertów z Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie.
06_Prezentacja_pomyslu_na_startup_woj_swietokrzyskiego_1Zadaniem zespołów w pierwszym etapie było opracowanie specjalnie uproszczonego ?wniosku o dofi nansowanie? i przedstawienie w nim pomysłu na biznes. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła pięć najbardziej interesujących, kierując się kryteriami stosowanymi podczas rozpatrywania wniosków o dofinansowanie w POPW. W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym, w finałowym etapie konkursu, zwycięskie drużyny zaprezentowały
swoje pomysły przed panelem ekspertów. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, gdyż tam właśnie działa jedna z trzech pilotażowych platform startowych POPW ? Connect.
Podczas pobytu na terenie Lubelskiego Parku Naukowo- Technologicznego nasi uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak działają platformy startowe, dowiedzieć się jakimi narzędziami może posłużyć się początkujący startupowiec, a także zwiedzić obiekt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *