On się zakochał, a cały blok nie mógł spać…

Z dość niecodzienną interwencją, w minionym tygodniu, zwrócili się do nas mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ludzie skarżyli się, że od kilku dni nie mogą spać.
-Od poniedziałku punktualnie o godz. 5.15, pod nasz blok podjeżdża samochód, parkuje na pobliskiej zatoce przystankowej i przeraźliwie trąbi.
Czyni to przez kilka minut, po czym z włączonym klaksonem odjeżdża – opisywał nam całą sytuację mieszkaniec feralnego bloku.
Mężczyzna przyznał, że dla niego i jeszcze dla kilku innych osób stanowi to dyskomfortową sytuację, bo pracuje w systemie zmianowym i każda godzina snu jest dla niego ważna.
Całość brzmiała co najmniej dziwnie, ale sprawę postanowiliśmy sprawdzić i poprosić o pomoc strażników miejskich.
-Po godz. 5 rozpoczęliśmy  obserwację wskazanego rejonu ul. Polnej i faktycznie ok. godz. 5.15 coś zaczęło się dziać – relacjonuje Marcin Gruszka, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do idącej chodnikiem kobiety, w rejonie zatoki autobusowej, podjechał pojazd, z którego wyskoczył mężczyzna, który zaczął krzyczeć i wymachiwać rękami. W tej sytuacji nie czekaliśmy na dalszy niekontrolowany rozwój sytuacji, lecz podjęliśmy wobec tego człowieka natychmiastową interwencję, dotyczącą legitymowania i ustalenia powodu jego zachowania.  Okazało się, że to były konkubent kobiety, który nie może się pogodzić z rozstaniem i od kilku dni, właśnie ok. godz.5.15, próbuje, w ten mało wyszukany sposób, trąbiąc, zwrócić na siebie uwagę kobiety, która codziennie o tej samej porze pokonuje tę trasę idąc do pracy.
-Przez kilka dni tak trąbił, co potwierdziła kobieta, a w dniu dzisiejszym chyba postanowił przejść do rękoczynów, do czego jednak nie dopuściliśmy. Takiej zasadzki Straży Miejskiej chyba się nie spodziewał, gdyż był mocno zaskoczony naszą natychmiastową reakcją -przyznaje zastępca komendanta.
Straż Miejska zapowiedziała skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego o zakłócenie spokoju – ciszy nocnej. Kobietę pouczono, że jeśli zechce świadczyć przeciwko byłemu konkubentowi, to może oskarżyć go o nękanie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “On się zakochał, a cały blok nie mógł spać…

  • 18 lipca 2017 at 18:05
    Permalink

    Zrob my cos Z tym sklepem z dopalaczami to moze spotkac tez wasze dziecko

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *