Na Gutwinie jest fajnie

Za nami pierwszy wakacyjny festyn rodzinny. Mimo bardzo zmiennej pogody na pikniku rodzinnym na Gutwinie bawiło się kilkaset osób. Organizatorzy przygotowali atrakcje głównie dla dzieci i młodzieży, ale również dorośli mogli znaleźć dla siebie coś interesującego. Patronat honorowy nad piknikiem objął prezydent miasta Jarosław Górczyński.
Na_Gutwinie_jest_fajnie_4Prawdziwą furorę zrobili pasjonaci militariów i survivalu. Udostępnili oni strzelnicę na broń typu ASG, prezentowali umundurowanie i atrapy współczesnej broni w skali 1:1. Dodatkowo nie zważając na padający deszcz odbywali patrole po terenie ośrodka, a nawet prezentowali na scenie ? umiejętności taneczne.
Na_Gutwinie_jest_fajnie_1Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się przejażdżki ?rydwanem?, czyli przyczepką ciągniętą przez kucyka. Bardzo dużo dzieci skorzystało z bezpłatnych dmuchańców, strefy animacji, gier i zabaw przygotowanych przez MOSiR i ZHP. Dodatkowo wszyscy chętni mogli poznać podstawy pierwszej pomocy korzystając z fantomów.
Na_Gutwinie_jest_fajnie_3Na zbiorniku wodnym ratownicy z Pływalni Rawszczyzna przeprowadzili konkursy na sprzęcie pływającym. Uczestnicy pikniku mogli spróbować jazdy samochodem w alkogoglach, czyli goglach symulujących stan nietrzeźwości. Wspaniałe motocykle i kilkudziesięcioletnie samochody to kolejne atrakcje przygotowane nie tylko dla najmłodszych. Nie zabrakło chętnych do zrobienia zdjęć przy pojazdach i porozmawiania z pasjonatami motoryzacji. Fani motocykli mogli nabyć różnego rodzaju akcesoria, a także zobaczyć na żywo, jak wyrabia się ręcznie najwyższej jakości wyposażenie motocyklowe. Ostrowiecka policja bezpłatnie znakowała rowery, wprowadzając ich numery do bazy danych. Na stoisku Działu Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna można było skorzystać z relaksacyjnego zabiegu bańką chińską.
Na pewno dużym wydarzeniem na pikniku był spektakl teatralny Teatru Jednej Miny z Krakowa pt. ?TotoTitoTamto?, w którym aktorzy przebrani w maski, wykorzystując umiejętności pantomimiczne i muzykę, przenieśli widzów w magiczny świat dawnego cyrku. Do zabawy włączali oczywiście najmłodszych, dzięki czemu zabawa była na najwyższym poziomie.
Najwytrwalsi widzowie, mimo ciągle padającego deszczu, obejrzeli pokaz iluzji w wykonaniu Wojciecha Napory. Nie zabrakło sztuczek z chustkami, kartami do gry, czy innymi akcesoriami. Dzieci i dorośli, którzy byli zapraszani do udziału w pokazie, nie mogli wyjść z podziwu, jak magikowi udawały się kolejne sztuczki, a szczególnie zamiana w ułamku sekundy materiałowej chusteczki w metrowej długości różdżkę.
Niestety, obfite opady deszczu uniemożliwiły rozegranie turnieju tenisa ziemnego i przeprowadzenie warsztatów tenisowych. Z tego samego powodu nie można było wystawić miasteczka ruchu drogowego i przeprowadzić treningu przygotowanego przez młodych piłkarzy KP KSZO 1929 Ostrowiec Św.
Kolejny piknik wakacyjny na Gutwinie odbędzie się 20 sierpnia (niedziela) w godzinach 14.00-19.00. Tym razem organizatorzy zaprezentują m.in. dawne zawody (np. garncarz, kowal, wikliniarz), pojedynki zbrojnych wojów, spektakl teatralny i wiele innych atrakcji.
Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji pikniku Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Szkole Jazdy ?Monte Carlo? Norbert Kamoda, Ośrodkowi Hipoterapii i Rekreacji Konnej ?Lolek i Bolek? ze Śródborza, Ostrowieckiemu Stowarzyszeniu Tenisowemu ?Winner?, GFB Air Soft Gun Shop Ostrowiec Św. ul. Kilińskiego,  Massive Shop Ostrowiec Św. ul. Szeroka, Harcerskiemu Centrum Pierwszej Pomocy, Grupie Ratownictwa Drogowego ?Extreme?, ZHP Hufiec Ostrowiec Św., Klubowi Przyjaciół Pojazdów Dawnych ?Singiel? i Klubowi Sportowemu KP 1929 Ostrowiec Św.

Na_Gutwinie_jest_fajnie_5

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *