Powiat ostrowiecki wspiera produkcję filmową o „Tarzanie – ułanie z Zawichostu”

Na terenie województwa świętokrzyskiego kręcony jest film dokumentalny z elementami fabuły pt. „Tarzan – ułan z Zawichostu”.
Zarząd Powiatu Ostrowieckiego postanowił wesprzeć produkcję dotacją w kwocie 5 tys. zł. W napisach filmu, na okładce jego płyty, na plakatach i ulotkach reklamujących obraz będzie widoczny  herb powiatu  ostrowieckiego, a podczas premiery wystawione zostaną roll-upy promujące nasz powiat.
Szacowany koszt realizacji filmu wynosi 164 tys. zł. Powstaje przy współpracy Fundacji Odzyskajmy Naszą Historię z Kielc, której udało się pozyskać na jego produkcję 32,7 tys. zł ze środków własnych i 3 tys. zł ze środków Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci. Film został dofinansowany przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych kwotą 15 tys. zł.
Dokument opowiada o wachmistrzu Tomaszu Wójciku ps. Tarzan. Scenariusz do filmu powstał w czerwcu 2016 roku, a jego autorami są zafascynowani postacią Katarzyna Ślusarz i Kamil Stańczyk, oboje członkowie Stowarzyszenia „Ostrowieccy Patrioci”. Reżyserem filmu jest Sławomir Mazur, znany już z produkcji filmów o oddziale Jana Piwnika „Ponurego”. Jego ostatnie filmy to „Fotografi sta” i „Ostatni żołnierze Ponurego”. Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię ma już za sobą produkcję filmu „Bitwa pod Rząbcem  – historia prawdziwa”, której projekcja odbyła się chociażby podczas ostrowieckiego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odbił się pozytywnym echem w całej Polsce. Projekt „Tarzan – ułan z Zawichostu” został objęty patronatem prof. Jana Żaryna i Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Przeczytaj więcej o filmie.

wZbigniew Duda, starosta ostrowiecki: -Film „Tarzan – ułan z Zawichostu” to przedsięwzięcie, które ma za zadanie rozpowszechnić postać Tomasza Wójcika, jednego z najdzielniejszych dowódców partyzanckich na ziemi świętokrzyskiej. Przekazując dotację na jego produkcję promujemy powiat ostrowiecki i wspieramy politykę historyczną.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *