Dar dla dzieci od myśliwych z ostrowieckiego Koła Łowieckiego „Muflon”

W Publicznej Szkole Podstawowej w Stodołach – Koloniach odbyło się uroczyste otwarcie „Półkolonii letnich 2017”, w których uczestniczy 41 dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Wojciechowice: w Bidzinach, Gierczycach, Stodołach – Koloniach i Wojciechowic. Na spotkanie przybyli też myśliwi z Koła Łowieckiego nr 3 „Muflon” w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazując na ręce kierownika półkolonii pani  Anny  Rużalskiej – Gunia  czek o wartości 2000 zł.  Pozwoli to na sfinansowanie atrakcyjnych wycieczek do Krzemionek Opatowskich, Krzyżtoporu oraz Magicznych Ogrodów w Trzciance koło Janowca.

IMG_2075
Koło Łowieckie „Muflon” reprezentowała Diana Joanna Szymczuch oraz sekretarz, Radosław Gad. Pogadankę na temat łowiectwa, ekologii i ochrony rodzimej przyrody przeprowadził członek Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Andrzej Łada, który przywiózł ze sobą trofea oraz akcesoria będące na wyposażeniu myśliwego (lornetki, latarki, noże, dalmierze oraz sztucer – oczywiście nienaładowany z wyjętym zamkiem). Powodzeniem cieszyła się kronika Koła „Muflon”, którą założyła i skrupulatnie prowadzi Joanna Szymczuch.
-W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Wojciechowice Szymon Sidor, sekretarz gminy Agnieszka Łuba – Mendyk oraz przewodniczący Rady Gminy, Mieczysław Ozga – opowiada nam Andrzej Łada, na co dzień myśliwy z Klubu Łowieckiego „Dudek”. -Wójt gminy oraz pani sekretarz dokonali pamiątkowego wpisu do kroniki koła. Końcowym akcentem spotkania było zaproszenie nas na kawę oraz ciasto do gabinetu pani dyrektor Elżbiety Hajdenrajch-Stępień, gdzie podczas luźnej dyskusji padła propozycja cyklu spotkań myśliwych z dziećmi w ramach zajęć na lekcjach biologii.

IMG_2090

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *