Druga odsłona festynu na Gutwinie

20 sierpnia, w niedzielę, odbędzie się w Ośrodku Gutwin drugi wakacyjny piknik rodzinny pod hasłem ?Na Gutwinie jest fajnie?. Tym razem organizatorzy przeniosą jego uczestników w czasy dawne, ale nie zabraknie oczywiście atrakcji współczesnych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w pikniku w godzinach od 14 do 19. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent miasta Ostrowca Św., Jarosław Górczyński.
Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji? Naprawdę dużo. Grupa pasjonatów obozujących na co dzień w Nowej Słupi przedstawi starożytne rzemiosło i życie codzienne w pierwszych wiekach naszej ery.  Będzie można podejrzeć pracę kowala, wikliniarza, garncarza i zielarki. Każdy chętny będzie mógł podczas warsztatów przekonać się, jak ciężkie to były prace i samodzielnie wykonać np. wazon z gliny, czy przeplatać wiklinę.
Na pikniku nie zabraknie rycerzy i wojów. Dwie grupy rekonstrukcyjne (Drużyna Grodu Piotrówka i Amatum) rozbiją swoje obozowiska namiotowe, zaprezentowana zostanie ówczesna broń i życie codzienne, a uzupełnieniem ?klimatów? rycerskich będą musztry paradne i pokaz mody dawnej. Nie zabraknie także efektownych walk wręcz Wikingów i Słowian. Wszyscy chętni  będą mogli wziąć udział w zabawach plebejskich. Co kryje się za tym określeniem? Odpowiedź będzie można poznać na pikniku.
Swoje duże umiejętności zaprezentuje rzeźbiarz Ernest Malara, który przedstawi wystawę rzeźb i będzie na żywo tworzył swoje dzieła. Pod jego okiem będzie można spróbować wykonać samodzielnie rzeźbę i ją pomalować.
?Współczesne? atrakcje prezentują się równie okazale. Na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce, zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Dużą atrakcją będzie możliwość przejażdżki w ?rydwanie? ciągniętym przez kucyka z Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej ?Lolek i Bolek? ze Śródborza koło Ożarowa.

Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach na sprzęcie pływającym (kajaki i rowery) przygotowanych przez ratowników z Pływalni ?Rawszczyzna? oraz skorzystać z paintballa, czyli postrzelać z kulek wypełnionych farbą.
Dzięki szkole jazdy ?Monte Carlo? osoby nawet nie posiadające prawa jazdy będą miały okazję pojeździć samochodem w alkogoglach, czyli okularach imitujących stan nietrzeźwości.
Grupa ?Niedzielni Partyzanci? zaprezentuje strzelnicę broni ASG i repliki broni współczesnej. Nie zabraknie również umundurowanych patroli ?żołnierzy? z różnych formacji wojskowych i pasjonatów survivalu.
Szczególnie zapraszamy wszystkich do przyjazdu na rowerach, ponieważ dzięki uprzejmości policji jednoślady będą znakowane (wymagane jest posiadanie dowodu zakupu). Policja przedstawi również swój sprzęt i będzie prowadzić akcje profilaktyczne związane ze szkodliwym działaniem różnych używek.
Na pikniku zaprezentowane zostanie stoisko sklepu ?Massive Shop?, w którym oprócz suplementów diety można znaleźć wszystko dla motocyklistów. W sklepie powstają w 100% ręcznie wytwarzane wyroby ze skóry naturalnej. Nie jest to zwykła galanteria skórzana, tylko ręcznie tłoczone wzory, które trafiają na siodła motocyklowe, sakwy, manetki, jak również portfele, bransolety i wiele innych. Podczas pikniku będzie można nabyć gadżety motocyklowe i na żywo zobaczyć, jak powstają tłoczenia w skórze.
Ostrowieccy harcerze z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy nie tylko zapewnią zabezpieczenie medyczne pikniku, ale również przygotują punkt edukacyjny z fantomami do nauki pierwszej pomocy, gdzie pod okiem ratownika każdy chętny będzie mógł poznać podstawy ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych. Dodatkowo harcerze zaproszą do różnego rodzaju gier i zabaw.
Swoje stanowisko zaprezentuje Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni ?Rawszczyzna?, na którym wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z jego ofertą i skorzystać z zabiegu relaksacyjnego – masażu bańką.
Teatr Małe Mi przedstawi spektakl ?Fintikluszki – folkowe okruszki?. Jest to przedstawienie bardzo dobrze znane i odbierane nie tylko przez najmłodszych.  Zabawne, błyskotliwe, wzruszające przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki zebrane są w Wędrownym Kramie z Opowieściami. W spektaklu bogactwo mądrości ludowej ukazane zostanie przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek i instrumentów muzycznych.  Na spektakl zapraszamy o godzinie 17, a bezpośrednio po nim na ?Warsztaty Motanek?, czyli tworzenie lalek dobrych życzeń.
Dzięki uprzejmości właściciela pizzerii ?Da Grasso? Tomasza Smeli uczestnicy pikniku zostaną poczęstowani pyszną pizzą przygotowaną z najwyższych jakości składników. O stronę muzyczną zadba DJ Gomezzz.
Organizatorzy już dziś dziękują za pomoc w organizacji pikniku Szkole Jazdy ?Monte Carlo? Norbert Kamoda, Pizzerii Da Grasso Ostrowiec Św. ul. Wardyńskiego, grupie ?Niedzielni Partyzanci?, Ernestowi Malarze,   Massive Shop Ostrowiec Św. ul. Szeroka, Harcerskiemu Centrum Pierwszej Pomocy, Grupie Ratownictwa Drogowego ?Extreme?, ZHP Hufiec Ostrowiec Św. i Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Druga odsłona festynu na Gutwinie

  • 15 sierpnia 2017 at 08:04
    Permalink

    Stwórzcie nowe miejsca pracy a nie pikniki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *