Widać już pierwsze mury bloków przy ulicy Kopernika…

Sprzyjająca pogoda pozwala na szybkie tempo prac przy budowie bloków na powstającym osiedlu ?Kopernika 34 A?.
Przypomnijmy, że bloki budowane są w systemie deweloperskim przez ostrowiecki OTBS, który ma w tym zakresie już spore doświadczenie. Budowa sprzed kilku lat bloków przy ulicy W. Sikorskiego oraz Tęczowego Osiedla przy ulicy Pogodnej stała się zachętą do kolejnych działań w tym zakresie.
Obecnie realizowana inwestycja to prawdziwa perła dla tych, którzy chcą mieszkać w komfortowych warunkach, a zarazem cenią sobie uroki miejskiego życia. Doskonała lokalizacja w centrum miasta, w spokojnej dzielnicy, w pięknym otoczeniu parku to doskonała zachęta zarówno dla dojrzałych mieszkańców, którzy lubią spokój, jak również dla młodych ludzi planujących dopiero założyć rodzinę, gdyż na terenie osiedla przewidziana jest część rekreacyjna, z nowoczesnym placem zabaw oraz parkingami dla gości. Powstające dwa bloki oferują komfortowe mieszkania z garażami podziemnymi, windami i parkingami. Osiedle zostało zaprojektowane z rozmachem i dbałością o detal architektoniczny.
mur1– Obecnie w ramach I etapu realizacji inwestycji wykonywane są roboty budowlane stanu ?0?, czyli roboty żelbetowe, ławy fundamentowe i ściany piwnic oraz finalizowane są roboty ziemne w postaci wykopów. Równocześnie podpisujemy umowy przedwstępne sprzedaży mieszkań w formie aktu notarialnego zgodnie z ustawą deweloperską z przyszłymi właścicielami mieszkań. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących ? poinformował prezes OTBS Piotr Dasios.
Przypomnijmy, że dzięki realizowanej z inicjatywy prezydenta miasta inwestycji rozwiązany został również niezałatwiony przez lata problem stwarzającej zagrożenie dla naszych mieszkańców rudery po dawnym zakładzie odzieżowym Gambo. Dzięki odważnej decyzji zniknął straszący od lat obiekt, a już wkrótce dzięki nowym mieszkańcom miejsce to zyska nowe życie.
– Cieszę się z dobrego tempa prac. Wykonawca, mimo trudnej logistyki, w sposób rzetelny wywiązuje się z powierzonego zadania, starając się jak najmniej utrudniać codzienne życie mieszkańców osiedla XXV – lecia. ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. ? Mam nadzieję, że doceniają to nasi mieszkańcy, a także przyszli lokatorzy, którzy pokazali, jak bardzo atrakcyjna jest nasza oferta. Dzięki funkcjonalnym rozkładom mieszkań oraz wysokiej jakości i wyposażeniu budynków mamy już sporo nabywców. To potwierdzenie słuszności realizowanej strategii budownictwa mieszkaniowego, w ramach której tworzymy zróżnicowaną ofertę. Należy zwrócić uwagę, że analizując potrzeby mieszkańców i kierunki rozwoju miasta, jako gmina proponujemy zarówno wielorodzinne budownictwo mieszkalne w systemie deweloperskim, działki pod budownictwo jednorodzinne, ale także realizujemy zadania z zakresu budownictwa socjalnego.
Jako prezydentowi zależy mi, aby nasi mieszkańcy mieli jak najlepsze warunki do życia, identyfikowali się z naszym miastem i wspólnie dbali o nasz wizerunek w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz poza jego granicami. Powstające osiedle z całą pewnością będzie jedną z naszych wizytówek ? dodał prezydent Górczyński. Zakończenie inwestycji wraz z przekazaniem mieszkań aktami notarialnymi zaplanowano na koniec 2018 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *