Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy przenosi się do Bursy Szkolnej na osiedlu Słonecznym

Trwają przygotowania do pierwszego dzwonka w placówkach oświatowych, prowadzonych przez powiat ostrowiecki.
W tym roku władze powiatowe wezmą udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno ?Wychowawczym.
-Myślę, że nasze starania doprowadzą do tego, że Specjalny Ośrodek Szkolno ?Wychowawczy od 1 września będzie funkcjonował w nowej siedzibie, a mianowicie w Bursie Szkolnej na osiedlu Słonecznym ? mówi naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wojciech Lesiak.
O tym, czy tak się stanie ostatecznie zdecydują radni, którym Zarząd Powiatu Ostrowieckiego przedłoży stosowny projekt uchwały.
Wszyscy wiemy, w jakim stanie technicznym znajduje się budynek przy ulicy Gulińskiego, w którym dotychczas uczyli się uczniowie ośrodka.
?Dlatego to z naszej strony, przede wszystkim zarządu powiatu, krok w kierunku zapewnienia wychowankom ośrodka jak najlepszych warunków nauki i bezpieczeństwa ?podkreśla naczelnik. -Zajęcia będą odbywać się na jednej wydzielonej kondygnacji bursy. Uczniowie z bursy będą z kolei mieli miejsca w internacie przy szkole mistrzostwa sportowego.
Bursa Szkolna, to trzykondygnacyjny budynek, który posiada 184 miejsca noclegowe. Dla potrzeb wychowanków przeznaczonych jest 46 pokoi z balkonami, klimatyzowana sala teatralna ze sceną i sprzętem nagłaśniającym oraz telewizorami i zestawem kina domowego, siłownia i sala tenisa stołowego, biblioteka, trzy sale cichej nauki, znajdujące się na każdym poziomie z dostępem do Internetu. Bursa dysponuje bardzo dobrze wyposażoną bazą usługową: nowoczesną kuchnią, stołówką na 120 miejsc, pralnią i maglem.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno ?Wychowawczym w podstawowej, gimnazjalnej i zasadniczej szkole specjalnej w ubiegłym roku szkolnym uczyło się ponad 80 uczniów z lekkim upośledzeniem umysłowym. Niestety, z racji mniejszej ilości uczniów w tym roku szkolnym, z pracą musiało się pożegnać kilku nauczycieli.
Naczelnik W. Lesiak jest zadowolony z tegorocznego naboru do szkół. W Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego utworzone zostaną klasy VI i VII szkoły podstawowej o specjalności piłka nożna i piłka siatkowa. Zajęcia odbywać się w budynku przy ulicy Żeromskiego. Wszystkie klasy w liceach zostały obsadzone przez chętnych uczniów, a w LO Nr I im. S.Staszica utworzono nawet dodatkową klasę lingwistyczną. W Zespołach Szkół Nr 1 i 3 uczniowie będą mogli odbywać praktyki zagraniczne w ramach pozyskanych środków z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ?Power?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *