Zmiany na ostrowieckich osiedlach

Dzięki staraniu radnych miejskich osiedle Kuźnia i Sienkiewiczowskie zostały połączone dodatkowym przejściem dla pieszych wraz z azylem.
O takie rozwiązanie od lat zabiegali mieszkańcy tych osiedli. Aktywni w swoich dzielnicach radni: Mariusz Łata oraz Paweł Celebański uzyskali poparcie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i tak długo oczekiwana zmiana w strukturze układu komunikacyjnego została zrealizowana.
-To dobra decyzja. Cieszę się, że miasto wybudowało dodatkowe przejście. Znajduje się ono na często uczęszczanym szlaku komunikacyjnym. Niby w pobliżu jest przejście przy ulicy Polnej, ale jednak, tak będzie wygodniej ? mówi Pan Stanisław, mieszkaniec osiedla Kuźnia. ?Dla osób starszych oraz matek z dziećmi jest ono dużym udogodnieniem.
-Cieszę się, że radni z poszczególnych osiedli starają się być naprawdę blisko ludzi, wsłuchują się w potrzeby lokalnych społeczności i dążą do realizacji najbardziej potrzebnych inwestycji i remontów. Ważne jest też, że mieszkańcy dostrzegają nawet drobne zmiany. To cieszy ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. ? Funkcjonowanie rad osiedlowych to nadal ważny element dialogu między gminą, a mieszkańcami. Widzą to sami radni, którzy wykonują kawał dobrej roboty na rzecz swoich mieszkańców.
-Przejście dla pieszych to nie jedyna zmiana na lepsze na wspomnianych osiedlach. W ostatnim czasie, dzięki wykonaniu nakładki asfaltowej przy blokach na ulicy Sienkiewicza 65/2, 65/3 i 65/4 oraz utwardzeniu terenu za pomocą płyt ażurowych przy ul. Matejki, mieszkańcy zyskali kilkanaście dodatkowych, tak bardzo potrzebnych na Kuźni i Osiedlu Sienkiewiczowskim, miejsc parkingowych.
-Zdajemy sobie sprawę, że dzięki przeprowadzonym pracom zaspokoiliśmy tylko część potrzeb zgłaszanych przez naszych mieszkańców, którzy mimo to dostrzegają wiele zalet mieszkania na naszym osiedlu. Cisza, spokój i dużo zieleni, to nasze atuty ? mówi przewodniczący Rady Osiedla Sienkiewiczowskie, Mariusz Łata. ?Już wkrótce, w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przeprowadzimy modernizację Parku Jordanowskiego. To ukłon w stronę rodzin z dziećmi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *