Czy Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017 pobiją rekord frekwencji?

Na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl na specjalnie udostępnionych formularzach już rejestrują uczestnicy tegorocznych Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017.
Impreza odbędzie się 11 listopada, a honorowy patronat objął Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. Do wyboru jest bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów lub marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży.
Zmiana lokalizacji
Najnowsza historia Ostrowieckich Biegów Niepodległości sięga 2013 roku. Pierwsze dwie edycje odbyły się na terenie Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W kolejnych dwóch ?centrum dowodzenia? zostało przeniesione na drugą stronę ulicy Mickiewicza, pod Pływalnię Rawszczyzna. To tam w 2015 i 2016 roku rozpoczynał się i kończył uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów. W tym roku zmiany będą jeszcze większe, a start i meta zaplanowana została na płycie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej 11. Zlokalizowana obok nowoczesna Hala Sportowo ? Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji posłuży za zaplecze imprezy (biuro zawodów, szatnie, miejsce ceremonii dekoracji, itp.).
Biegiem i marszem
Wzorem ubiegłym lat głównym wydarzeniem imprezy będzie uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów (limit uczestników ? 400 osób, minimalny wiek ? 16 lat). Równolegle ? na tą samą trasę ? ruszą amatorzy marszów nordic walking (limit uczestników ? 100 osób, minimalny wiek ? 14 lat). Piechurzy z kijkami będą mieli jednak do pokonania połowę dystansu (5 kilometrów). Start i meta biegu głównego orasz marszu nordic walking zlokalizowane zostaną na płycie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Szczegółowa trasa, biegnąca ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego, opublikowana zostanie po dokonaniu uzgodnień z zarządcami dróg ? najpóźniej na miesiąc przed imprezą.dscf2822
Udział w obu ulicznych konkurencjach obwarowany został opłatą startową. Do końca września wynosi ona tylko 30 złotych. Później będzie rosła ? do poziomu 40 złotych (do dnia 9 listopada) i 50 złotych (w dniu zawodów). Uczestnicy biegu głównego oraz marszu nordic walking będą mogli liczyć na atrakcyjny pakiet startowy, w skład którego tradycyjnie będzie wchodzić m.in. okolicznościowa koszulka. Na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowy medal.
Cenne nagrody
Wzorem największych biegów ulicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim na najlepszych w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów czekać będą nagrody finansowe. Zwycięzcy w kategoriach generalnych mężczyzn i kobiet zgarną po 700 złotych. Kolejne miejsca na podium w najważniejszych klasyfikacjach warte będą 500 i 400 złotych. W klasyfikacjach wiekowych (pięciu męskich oraz trzech kobiecych) będzie można wygrać odpowiednio 300, 200 i 100 złotych.
O miano najlepszej szkoły
Jak co roku odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja najmłodszych podzielona zostanie na 14 biegów, począwszy od biegów dla gimnazjalistów (800 metrów), a skończywszy na biegach dla przedszkolaków (150 metrów). Trasy tych biegów wytyczone zostaną na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO – wokół i na stadionie. Zapisy grupowe prowadzone będę za pośrednictwem szkół, natomiast indywidualne w dniu imprezy w biurze zawodów.
Tak, jak w minionych latach prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Nagrodzone zostaną po trzy najlepsze w kategorii na najliczniejszy udział w biegach oraz na największy udział uczniów szkoły w stosunku do liczby uczniów danej szkoły.

obn01

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *