Od 50 lat szczęśliwie zakochani

W minioną sobotę w USC trzy pary obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego.
Państwo Maria i Władysław Matysiakowie, Józefa i Mieczysław Mroczkowscy oraz Teresa i Mieczysław Snopowie z rąk prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i kierowników USC w Ostrowcu Świętokrzyskim Łukasza Witkowskiego i Małgorzaty Dąbrowskiej odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych oraz gromkiego sto lat przy lampce szampana.
Państwo Matysiakowie to rodowici ostrowczanie. Poznali się na jednym ze spotkań pomeczowych. Pan Władysław był zawodnikiem klubu piłkarskiego KSZO. Młodzi pobrali się w 1966 r. Swoje życie zawodowe pani Maria związała z administracją służby zdrowia, następnie pracowała w MOSiR. Pan Władysław przepracował czterdzieści jeden lat w ostrowieckiej hucie. Jubilaci mają dwóch synów i czworo wnucząt.
Państwo Mroczkowscy od urodzenia są związani z Ostrowcem Świętokrzyskim. Ponad trzydzieści lat pracowali na wydziale montowni ostrowieckiej huty. To tam poznali się w 1960 r. 6 lat później zawarli związek małżeński. Jubilaci mają jednego syna i dwóch wnuków.
Państwo Snopowie poznali się przypadkiem, kiedy to pan Mieczysław spacerował z kolegą w okolicy rodzinnych Glinian pani Teresy. Siedem miesięcy później młodzi pobrali się i zamieszkali w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie także pracowali. Pani Teresa w Zakładach Odzieżowych ?Gambo?. Pan Mieczysław pracował zarówno na nowym, jak i na starym zakładzie ostrowieckiej huty. Jubilaci mają dwoje dzieci i pięcioro wnucząt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *