Ostrowieckie taekwondo od kuchni. Pracowite wakacje, trwa nabór…

Zawodnicy i trenerzy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo spędzili tegoroczne wakacje bardzo pracowicie, intensywnie przygotowując się do jesiennych startów.
Teraz zapraszają na zajęcia, a oferta klubu jest skierowana niemalże dla wszystkich?
W lipcu 28 -osobowa grupa naszych zawodników, w tym członkowie kadr wojewódzkich, uczestniczyła w organizowanym przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego ogólnopolskim zgrupowaniu szkoleniowym w Pucku.
-Było to bardzo cenne doświadczenie zarówno pod względem treningowym, jak i kulturowym ? mówi trener OSTO, Wioletta Walerowicz. -Zawodnicy uczestniczyli w treningach prowadzonych przez trenerów kadry narodowej kadetów i juniorów oraz przez trenerów koreańskich z Taekwondo Peace Corps. Po krótkim okresie roztrenowania nasze kadry wojewódzkie odbyły w sierpniu tygodniowe zgrupowanie szkoleniowe w Ostrowcu Św. Sierpień był bardzo owocnym w wyniki sportowe miesiącem dla polskiego taekwondo olimpijskiego. Dyscyplina może się pochwalić ogromnym sukcesem na Uniwersjadzie w Taipei, gdzie zdobyliśmy trzy medale: indywidualnie srebrny Aleksandra Kowalczuk i brązowy Bartosz Kołecki oraz w konkurencji drużynowej kobiet srebrny. Na rozgrywanych w Egipcie Mistrzostwach Świata kadetów Szymon Piątkowski wywalczył brązowy medal.
-Sukcesy te z pewnością przyniosą większą popularność dyscyplinie ? podkreśla W.Walerowicz. -Są również motywacją dla ostrowieckich zawodników. Liczymy na jesienne sukcesy zawodników OSTO. We wrześniu startujemy na Słowacji w zawodach Black Tiger Cup, w październiku mamy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sierpcu i Turniej Nadziei Olimpijskich CEFTA w Nowym Sączu.

IMG_5083
Na nowy rok treningowy Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego przygotowało bogatą ofertę zajęć zarówno rekreacyjnych, jaki i treningu sportowego, skierowanych do różnych grup wiekowych.
-Szkolenie prowadzimy w PSP Nr 7 na os. Pułanki. Nabór juz rozpoczęliśmy ? informuje Wioletta. -Zapraszamy na zajęcia dzieci już od 3-go roku życia. W grupie 3-5 latków zaszczepiamy pasję do aktywności fizycznej i pracujemy nad motoryką najmłodszych. Taekwondo ma bardzo dobry wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka. Większość  treningu opiera się na grach, zabawach, ćwiczeniach werbalnych, ćwiczeniach integracyjnych i dyscyplinujących. Elementy taekwondo są wprowadzane stopniowo. Nauka przez zabawę to świetny sposób na kształtowanie w dziecku zamiłowania do sportu i zdrowego stylu życia.
W grupie dla dzieci od 6-go roku życia stopniowo wprowadzamy coraz więcej technik taekwondo. Zajęcia dla dzieci uczą skupienia, koncentracji, uwagi oraz umiejętności pokonywania niepowodzeń i trudności w życiu. Trening w grupie uczy zachowań społecznych, pozwala znaleźć nowych przyjaciół, nowe wzory do naśladowania. Wszystkie ćwiczenia gimnastyczne i techniki dotyczą w równej mierze obu stron ciała, co umożliwia harmonijny rozwój wszystkich cech motorycznych: siłę, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość. Kilka razy w roku organizujemy zawody w konkurencjach sprawnościowych, będące podsumowaniem etapów szkolenia oraz dodatkową motywacją dla dzieci do dalszego treningu. Taekwondo rozwija cechy motoryczne, dlatego jest zalecane również jako sport dodatkowy dla dzieci np. grających w piłkę nożną i zawodników innych dyscyplin, gdzie niezbędna jest szybkość, zwinność oraz gibkość. Kolejna grupa, to dzieci starsze i młodzież kontynuujący szkolenie z poprzednich lat, będąca bezpośrednim zapleczem grupy zawodniczej i oczywiście grupa zawodnicza.
W ofercie naszego klubu znajdują się również zajęcia dla dorosłych, zawierające elementy treningu funkcjonalnego, crossfit, techniki taekwondo i samoobrony. Dużą popularnością cieszą się nowe zajęcia w naszej ofercie family taekwondo. W treningach uczestniczą dzieci wraz z opiekunami. Jest to doskonała forma wdrażania do aktywności fizycznej, poprawienia swojej sprawności fizycznej, wspólnego aktywnego spędzania czasu wolnego. Ćwiczenia dobrane są w taki sposób, aby były atrakcyjne dla młodszych i starszych uczestników. Dzieci i rodzice wzajemnie się dopingują i wspierają, przy okazji świetnie się bawiąc. Family Taekwondo to zajęcia otwarte, zapraszamy na nie także rodziny spoza klubu.
Odbywają się one w soboty w godz. 15.30-16.30 -sala sportów walki przy ul. Świętokrzyskiej 11. Szkolenie w ?OSTO? jest współfinansowane ze środków Gminy Ostrowiec Św. W ramach realizacji zadania publicznego ?Rozwój sportu w 2107 roku w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski taekwondo olimpijskie?. Serdecznie zapraszamy na zajęcia. Szczegółowe informacje pod nr tel. 504810868.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *