Przerwany mecz. Wstyd i skandal!

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Wiślanie Jaśkowice (0:2) – mecz przerwany po 45 minutach.

0:1 – Mateusz Krasuski, 29 min.

0:2 – Łukasz Popiela, 40 min. (z rzutu karnego)

KSZO: Zacharski ? D. Cheba, Kudryavtsev, Sołtykiewicz, Janik ? Łokieć, Jakubowski, Mikołajek, Czajkowski, Kapsa ? Jamróz.

Wiślanie: Ropek ? Żaba, Krasuski, P. Morawski, Sikora, Białek, Bębenek, M. Morawski, Galos, Kuliszewski, Popiela.

Żółta kartka: Jamróz.

Po I połowie, w której nasz zespół nie ustrzegł się rażących błędów i zasłużenie przegrywał, sędzia Przemysław Wróbel z Białej Podlaskiej po konsultacjach z obserwatorem meczu podjęli decyzję o przerwaniu meczu.

Jako powód podali, że przy zejściu po I połowie meczu do szatni arbiter został przez pewną z kobiet opluty, a przez innego mężczyznę uderzony w szyję. Uznali to za naruszenie nietykalności cielesnej arbitra. Sędziowali wezwali na stadion nawet policję.

Jak ustaliliśmy, ochrona nie widziała tych zajść, a prezes KSZO w pomeczowym sprawozdaniu nie zgodził się z przedstawionym zarzutami. Wszyscy w klubie są zdania, że sędziowie swoimi decyzjami wprowadzili w tym meczu wielką nerwowość, która udzieliła się nie tylko piłkarzom, ale kibicom. Na poziom sędziowania w III lidze narzekamy od dawna. Dość przypomnieć, że w jednym z ostatnich spotkań jeden z arbitrów z Lublina pokazał piłkarzom aż 12 żółtych i 1 czerwoną kartkę…

Sprawa trafi na najbliższe posiedzenie Wydziału Gier prowadzącego rozgrywki Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Najprawdopodobniej, zgodnie z praktyką, należy się spodziewać walkowera na niekorzyść naszego klubu, kar finansowych oraz zamknięcia stadionu dla kibiców na kilka meczów.

One thought on “Przerwany mecz. Wstyd i skandal!

• 10/09/2017 at 10:39

Nie od dziś wiadomo, że na stadion KSZO bez problemu wchodzą osoby nietrzeźwe. Wniesienie (albo wwiezienie samochodem) alkoholu tez nie jest niczym trudnym.