?Tyle sztuki w całym mieście? ? ostrowiecka sztuka w przestrzeni publicznej

W kwietniu 2014 roku Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki zapoczątkowało akcję społeczną ?Tyle sztuki w całym mieście?, której celem jest ochrona i popularyzacja wiedzy na temat ostrowieckiej sztuki w przestrzeni publicznej. Blisko czterdzieści obiektów artystycznych, które znajdują się w Ostrowcu, to całkiem pokaźny zbiór, na którym można poznawać historię sztuki współczesnej.
Obecnie oddajemy do Waszych rąk mapę, by za jej pomocą móc odnaleźć dany obiekt i dowiedzieć się o nim podstawowych informacji. Blisko czterdzieści obiektów artystycznych, które znajdują się w Ostrowcu, to całkiem pokaźny zbiór, na którym można poznawać historię sztuki współczesnej.
Premiera mapy 1 października (niedziela) godzina 11.00
Premiera mapy będzie miała formę spaceru szlakiem rzeźb.
Spacer rozpocznie się przy rzeźbie ?słoneczka? na osiedlu Słonecznym (okolice ul. Iłżeckiej) i poprowadzi go koordynator akcji ?Tyle sztuki w całym mieście?, Wojtek Mazan. Każdy z uczetników otrzyma bezpłatny egzemplarz mapy.
Od 5 października bezpłatną mapę będzie można znaleźć w ostrowieckich szkołach, instytucjach i innych miejscach publicznych.
Organizator Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
Działanie współfinansowane jest z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej na zadanie pod nazwą ?Tyle sztuki w całym mieście? w 2017 r.

Zapraszamy na stronę akcji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *