100. urodziny pani Reginy Haby

Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego – Regina Haba obchodziła 100. urodziny.
Z życzeniami, kwiatami oraz upominkiem do pani Reginy przybyła wiceprezydent miasta Marzena Dębniak. Do życzeń dołączył się także kierownik USC Łukasz Witkowski, który odczytał specjalny list dla pani Reginy od wojewody Agaty Wojtyszek.

rh
Świadczenie honorowe z ZUS przekazały kierownik samodzielnego referatu obsługi klienta i korespondencji, Beata Burda oraz kierownik wydziału świadczeń emerytalno ?rentowych, Małgorzata Staszczak z Inspektoratu ZUS w Ostrowcu Świętokrzyskim. Goście odśpiewali także gromkie 200 lat.
Pani Regina lata dzieciństwa spędziła w małym, wynajmowanym przez rodziców domku, który znajdował się obok Browaru Saskich. W 1927 r. z rodzicami przeprowadziła się do wybudowanego domu przez ojca na ulicę Kopaniny, w którym mieszka do dziś. Przed wojną pani Regina pracowała w małej wytwórni lemoniady, prowadzonej przez
Żyda. Za mąż wyszła w 1936 r. Pierwsza z córek dostojnej jubilatki na świat przyszła rok po wybuchu wojny. Lata wojny były dla rodziny bardzo ciężkie. Dalsze życie zawodowe pani Regina związała ze Szkołą Podstawową Nr 4, gdzie pracowała jako szatniarka. Była osobą bardzo lubianą przez dzieci. Jak mówi, zdarzało się, że z chorymi dziećmi chodziła do lekarza. Pani Regina miała 5 córek, z których 2 zmarły. Panią Reginą opiekuję się obecnie córka Maria, której pomaga siostra Krystyna. W miarę możliwości jubilatkę odwiedza także córka Grażyna, która mieszka poza miastem.
-Mama przeszła kilka operacji, w tym onkologiczną. Mimo to, jakoś doszła do siebie. Ma silny charakter. Często rządzi i mnie ustawia ?mówi, uśmiechając się, córka Maria.
Pani Regina doczekała się: 10 wnucząt i 11 prawnucząt. Redakcja ?Gazety Ostrowieckiej? życzy czcigodnej jubilatce zdrowia oraz samych pogodnych dni upływających w gronie najbliższych w otoczeniu miłości i rodzinnego ciepła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *