Efektowny finał sezonu dla biegaczy

Jesień to czas, kiedy kończy się sezon dla biegaczy. Jest więc okazja do zweryfikowania całorocznej pracy włożonej w treningi. Już w najbliższych dniach będzie można sprawdzić swoją formę podczas testu Coopera, w październiku pobiec w finałowej rundzie cyklu ?V MosirGutwinRun 2017?, a  11 listopada wziąć udział w największym biegowym wydarzeniu roku w naszym regionie, czyli w Ostrowieckich Biegach Niepodległości.
Ogólnopolski Test Coopera
W sobotę, 14 października, o godzinie 9.30 w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin w ramach zajęć ?Biegam Bo Lubię? odbędzie się jesienna edycja Ogólnopolskiego Testu Coopera. Udział w teście, tak jak w każdych zajęciach BBL, jest całkowicie bezpłatny.
Czy jest Test Coopera? Dla każdej kategorii wiekowej oraz płci określono odpowiednie normy klasyfikacyjne, które dają odpowiedź, na jakim obecnie poziomie sportowym jest poddawana testowi osoba. Tabelki z progami wynikowymi każdy uczestnik ostrowieckiego testu otrzyma wraz z pamiątkowymi dyplomami po ukończeniu testu.
Bieg jest wyjątkowy, bowiem nie ma w nim? mety. Jest nią wyłącznie ograniczający rywalizację z samym sobą czas. Przez 12 minut należy po prostu przebiec jak najdłuższy odcinek.
Finał V MosirGutwinRun 2017
Na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl trwają zapisy do finałowej ? szóstej rundy ?V MosirGutwinRun 2017 ? Półmaraton i Maraton na raty?, która odbędzie się 22 października. Będzie to szczególna impreza dla tych wszystkich, którym podczas trwającego od maja cyklu biegów uda się sztuka zaliczenia co najmniej czterokrotnego w nim udziału. Będzie to oznaczało skompletowanie półmaratonu na raty (4 x 5274m) lub maratonu na raty (4 x 10548m). W nagrodę czeka pamiątkowa koszulka techniczna i medal, a na najlepszych w kategoriach wiekowych dodatkowo statuetki i nagrody rzeczowe. Organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich jej uczestników na ognisko z pieczoną kiełbaską do Leśniczówki Zwierzyniec obok Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Tam też odbędzie się ceremonia zakończenia cyklu i nagrodzenia jej najlepszych biegaczy.
Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017
Na portalu www.ostrowiecbiega.pl cały czas trwają też zapisy do ulicznego biegu na 10km oraz marszu nordic walking na dystansie 5km, które odbędą się 11 listopada w ramach Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017. Udział w obu konkurencjach obwarowany został opłatą startową, która od 1 października wynosi już 40zł. Trzeba jednak zauważyć, że poniesiony koszt w całości wróci do uczestników imprezy w pakiecie startowym, który otrzymają w biurze zawodów. W eleganckiej torbie z logo imprezy znajdzie się m.in. pamiątkowa koszulka, napój izotoniczny oraz inne gadżety przekazane przez partnerów. Na mecie będzie oczywiście czekał medal ? zarówno na uczestników biegu, jak i marszu nordic walking.
W biegu na dystansie 10km będzie prowadzona rywalizacji w kilku klasyfikacjach wiekowych oraz w klasyfikacji open, osobno dla mężczyzn jak i kobiet. Podobnej rywalizacji nie przewidziano w marszu nordic walking, a to z uwagi na charakter konkurencji ? spokojny marsz. Uczestnikom marszu zmierzony zostanie jednak orientacyjny czas pokonania trasy, podany do wiadomości każdego z nich.
W Ostrowieckich Biegach Niepodległości tradycyjnie nie zabraknie osób znanych i dobrze kojarzonych w sportowych środowisku miasta. W tym roku mocną reprezentację będą mieli piłkarze nożni i nie powinno to nikogo dziwić, bo start i metę zaplanowano przecież na głównej płycie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Uczestnicy biegu zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji z legendą ostrowieckiej piłki nożnej Tomaszem Żelazowskim oraz jego kolegami z boiska, a dziś duetem szkoleniowców ostrowieckiego klubu ? Tadeuszem Krawcem i Krystianem Kanarskim. Na starcie biegu staną też prezesi piłkarskiego KP KSZO 1929 Maciej Kozicki oraz wielosekcyjnego KS KSZO Piotr Dasios. Dla tego ostatniego udział w biegu to zresztą nie pierwszyzna, bo Piotr Dasios znany jest z zamiłowania do biegania, a na swoim koncie ma wiele biegów maratońskich w Polsce i na całym świecie. Ostatnio zaliczył maraton w Sydney, ustanawiając przy okazji swój nowy rekord życiowy na poziomie 3.10.52!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *