?Black&White” wicemistrzem Polski w fitness i kulturystyce. Emilia Pękala następczynią Oli Kępy?

W Mrozach obok Mińska Mazowieckiego rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.
Ostrowiecki klub ?Black&White? nie zawiódł i znów stanął na podium, zdobywając drużynowo wicemistrzostwo kraju. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się za miesiąc w Rumunii.
-W związku z tym, że nasi zawodnicy zdobyli w swoich kategoriach czołowe pozycje, czekamy na oficjalny komunikat związku z listą zawodników powołanych do kadry narodowej na te mistrzostwa i mamy nadzieję, że będzie to dominująca grupa całej kadry – mówi trener, Grzegorz Kępa. Najbardziej cieszą mnie, jako trenera, sukcesy naszych młodych gimnastyczek, które godnie zastąpiły swoją klubową koleżankę Aleksandrę Kępę.

received_1905771296416908
Jak informuje Grzegorz Kępa, złotą medalistką juniorek w fitness gimnastycznym została Emilia  Pękala, a tuż za nią uplasowała się Aleksandra Koprowska. Agata Wasik zdobyła najbardziej nielubiane 4 miejsce i to z taką samą ilością punktów, co brązowa medalistka. 5 miejsce wywalczyła Aleksandra Lenart. Tuż za finałem uplasowały się: Oliwia Chamera, Weronika Broś i Natalia Gromczyk.
-Nasze zaledwie 14- letnie zawodniczki bardzo dobrze wykonały układy dowolne. A wykonywanie salt boso na twardej nawierzchni to już sztuka. Cieszę się, że nie doszło do żadnej kontuzji, szkoda, że w juniorkach przepisy nie narzucają organizatorowi zabezpieczenia sceny odpowiednią matą. Natomiast przyznać trzeba, że nad sylwetką trzeba jeszcze dużo pracować, ale są to bardzo młode osoby i mają jeszcze na to czas. W juniorkach mogą startować do 23 lat ? mówi trenerka, Joanna Kępa.
W kategorii chłopców złoty medal zdobył 15- letni Dominik Jewiak, a srebrny debiutujący Piotr Kapusta. W kategorii bikini również dominowały zawodniczki ?Black&White?. W kat. do 166 cm wygrała Karolina Wysocka, a srebro zdobyła Natalia Czajkowska. W kat. powyżej 166 cm złoto zdobyła Daria Józefczak, a srebro Patrycja Zahorska. Z kolei w bikini weteranek złoto zdobyła Katarzyna Dmochewicz, a brąz Anita Szymczak. W męskiej sylwetce tzw. fitness plażowym juniorów do 178 cm srebro zdobył Maksymilian Przybylski, a w kategorii powyżej 178 cm całe podium należało do ?Black&White?. Wygrał Damian Nowak przed Cezarym Mazurem i Sandro Sołowiejem. W kulturystyce klasycznej juniorów do 180 cm złoto wywalczył rodowity ostrowczanin Rafał Połetek, a brąz Mikołaj Skrzypczak. W kulturystyce juniorów młodszych złoto zdobył Michał Cichy.
Start w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu z dotacji przyznanej na 2017 przez Gminę Ostrowiec.