Mają to w genach i chcą pomagać! Wspaniała inicjatywa uczennic z Ćmielowa!

Już w najbliższy weekend, 22 października, w Domu Kultury w Ćmielowie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Akcję organizują lokalni wolontariusze, wierząc w słuszność idei dawstwa szpiku, która może uratować życie niejednemu człowiekowi.
Akcję zainicjowały uczennice Szkoły Podstawowej w Ćmielowie. Wszystko zaczęło się od maila jednej z nich- Kornelii Maziarskiej do Fundacji DKMS.
-Weronika ma 11 lat, a ja 12 – podkreśla Kornelia (na zdjęciu z lewej). -Chciałybyśmy zorganizować taką akcję, ponieważ lubimy i chcemy pomagać innym. Chodzimy do szkoły podstawowej w Ćmielowie, a dokładniej do szóstej klasy. Wcześniej nie wiedziałyśmy, że można coś takiego zorganizować, ale gdy tylko dowiedziałyśmy się o takiej formie pomocy od razu zdecydowaliśmy się spróbować napisać do państwa.
Wtedy ruszyła wielka machina. Fundacja DKMS skontaktowała się  z mamą Kornelii, która jako dorosły i pełnoletni wolontariusz pomaga zorganizować akcję i wspiera dziewczynki we wszystkich działaniach. Wielki finał działań ma miejsce już w najbliższą niedzielę. Dziewczynki liczą na zaangażowanie społeczności Ćmielowa i okolic.
Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data: 22 października 2017 r.
Godzina: 10:00 – 16:00
Miejsce: Dom Kultury w Ćmielowie
Adres: Rynek 50 Ćmielów
22491846_122589111751510_5258349935856064481_n

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *