Jubileusz Ostrowieckiego Klubu „Amazonka”

We wnętrzach hotelu Accademia jubileusz 20?lecia istnienia świętowały członkinie Ostrowieckiego Klubu ?Amazonka?.
Zaproszonych gości, wśród których byl i przedstawiciele władz miasta i powiatu ostrowieckiego, zaprzyjaźnionych instytucji, lekarze onkolodzy oraz sympatycy klubu, powitała prezes Danuta Ogórek. Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń, gratulacji i słów uznania dla ?Ostrowieckich Amazonek?, kobiet, które dzielnie pokonują trudności i z optymizmem patrzą w przyszłość, a składał je m.in. prezydent miasta Jarosław Górczyński, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Grigor Szaginian, starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, dyrektor świętokrzyskiego oddziału PEFRON Andrzej Michalski, prezes ARL Agnieszka Rogalińska, były prezydent miasta Jan Szostak, radna Marta Woźnicka ?Kuzdak oraz prezesi Stowarzyszeń: Stomijnego, Diabetyków i Stowarzyszenia ?Saron? ?Zofia Skrok, Anna Gierczak i Mirosława Pastuszka.

amazon1

Ostrowiecki Klub ?Amazonka? od 20 lat zrzesza kobiety walczące z rakiem piersi. Przez ten czas przez jego szeregi przeszło około 250 kobiet. Niestety, nie wszystkim udało się doczekać jubileuszu. Obecnie klub liczy aktywnie działających 80 kobiet. Jak mówi prezes D. Ogórek pań, u których zdiagnozowano raka piersi, jest znacznie więcej, jednak nie wszystkie chcą szukać wsparcia. A wsparcie psychiczne jest bardzo ważne i to jest główny cel Klubu ?Amazonka?. Kobiety, które tu trafiają, otrzymują pomoc w postaci wsparcia psychicznego, mogą korzystać z bezpłatnej rehabilitacji, a także brać udział w różnych zajęciach w ramach projektów realizowanych przez klub. Panie w klubie realizują także swoje pasje, na które wcześniej nie miały chęci lub czasu. Jest to malarstwo czy rękodzieło. Swoją siłą i pogodą ducha dzielą się z innymi oraz zapobiegają tej cywilizacyjnej chorobie, jaką jest rak piersi.
Atrakcją jubileuszowego wieczoru był wzruszający koncert Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim pod dyrekcją Ewy Jurkowskiej- Siwiec, ?Świętokrzyskie Bemolki?.

amazon3Danuta Ogórek, prezes Ostrowieckiego Klubu ?Amazonka?: -Wspieramy kobiety, które usłyszały okrutną diagnozę i pokazujemy, że chorobę można pokonać i cieszyć się każdą chwilą życia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *