Nasi stypendyści Prezesa Rady Ministrów. Piotr Pocheć oko w oko z premier Beatą Szydło

Piotr Pocheć ? uczeń III klasy LO Nr III im. W.Broniewskiego – reprezentował jako jedyny powiat ostrowiecki na gali wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Spotkanie z Premier Beatą Szydło i Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z pewnością na długo zapadnie w jego pamięci?  Impreza była niezwykle uroczysta, połączona z występami artystycznymi i zwiedzaniem gmachu.
Beata Szydło przyznała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018 133 uczniom z województwa świętokrzyskiego, w tym 11 ze szkół prowadzonych przez powiat ostrowiecki. Stypendium takie przyznawane jest jednemu uczniowi w szkole, który ma najwyższą średnią ocen na koniec roku i wyróżnia się swoimi osiągnięciami i postawą. Stypendium wynosi w ciągu roku 2580 złotych. Będzie wypłacane w dwóch ratach.
-Życzę, by wasze pasje nadal się rozwijały. Byście nigdy ich nie zaniechali, bo wasza ciekawość świata i to, że jesteście tak kreatywni i potraficie mierzyć się z wyzwaniami, jest tym, co macie najcenniejsze, ale i my mamy najcenniejsze ? powiedziała pani premier. -Dzięki waszym pasjom i osiągnięciom będziemy mogli myśleć o tym, że jeszcze szybciej i lepiej Polska będzie się rozwijała.
W gronie stypendystów, którym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, znaleźli się: Mateusz Curyło z Technikum Nr 4 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego; Jakub Dudek z Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr  2; Adrian  Ferenc z Niepublicznego Technikum  w  Ostrowcu  Świętokrzyskim Zakładu Doskonalenia  Zawodowego w Kielcach; Aleksandra Grabowska z Liceum  Ogólnokształcące Nr  II  im.  Joachima  Chreptowicza; Wiktor Jaworski z Liceum  Ogólnokształcące Nr  IV  im.  C.K.  Norwida  w Zespole  Szkół Ogólnokształcących  Mistrzostwa  Sportowego; Klaudia Kwapisz z Technikum  Nr  1 w  Zespole  Szkól  Nr  1 im.  Mikołaja Kopernika; Iwona Nowak z Technikum  Nr  3 w  Zespole  Szkół Nr  3; Piotr Pocheć z Liceum  Ogólnokształcącego Nr  III im. Władysława Broniewskiego; Karolina Sitarska z Katolickiego Liceum  Ogólnokształcącego  im.  ks.  Marcina  Popiela; Julia Szafrańska z Liceum  Ogólnokształcącego Mistrzostwa  Sportowego  w Zespole  Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa  Sportowego; Karol Szczepaniak z Liceum  Ogólnokształcącego Nr  1   im.  Stanisława  Staszica.
22404187_1485577234869064_2126519612_othyerrDyrektor LO Nr III Robert Warda mówi, że Piotr Pocheć  to uczeń bardzo zdolny i pracowity. Jest uczniem bardzo ambitnym, zdyscyplinowanym, sumiennie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Samodzielnie poszerza własną wiedzę, rozwijając swoje pasje  i zainteresowania. Jego wiedza  znacznie wykracza poza zakres materiału programowego, co wynika z jego samodzielnych poszukiwań i przemyśleń. W roku szkolnym 2016/2017 uzyskał w szkole średnią ocen 5,83. Jest jednak osobą bardzo skromną, niechętnie chwali się swoimi sukcesami. Oprócz tak wysokiej średniej, Piotr zajął też I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym i Literackim ?Wilcze tropy żołnierzy wyklętych?, IV  miejsce w  I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Górach Polskich,  II miejsce w etapie rejonowym Konkursu ?Tuberlandeskunde- Die Schweiz?- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, I miejsce w X Konkursie Ortograficznym i II miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym ?Lubię czytać!? zorganizowanymi przez Bursę Szkolną w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz I miejsce w Szkolnym Konkursie Poetyckim ?Wiersze o wiośnie?, zorganizowanym przez Szkolny Klub Literacki ?Ad Rem? w LO Nr III.
Piotr nie jest jednak tylko osobą, która lubi się uczyć i osiąga w tej dziedzinie duże sukcesy, jak każdy chłopiec w jego wieku ma też swoje pasje sportowe – biegi. W ubiegłym roku szkolnym zajął IV miejsce w powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców i XII miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Interesuje się też plastyką i muzyką. Uczestniczył  w XII edycji konkursu ?DaF-Kenner drehen einen Clip? na przygotowanie teledysku  i  piosenki w języku niemieckim oraz w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ?Martwa Natura? 2016.

ji
-Piotr cechuje się bardzo wysoką kulturą osobistą, jest bardzo lubiany przez nauczycieli oraz przez koleżanki i kolegów ? mówi dyrektor, Robert Warda. -Chętnie angażuje się w życie klasy, aktywnie pracuje też w Bursie Szkolnej, w której mieszka. Uczestniczy w przygotowywaniu akademii, prowadzi gazetkę, działa w zespole pomocy koleżeńskiej.    Można na nim polegać, gdyż jest prawdomówny i chętny do pomocy. Dyscyplina pracy  oraz koncentracja podczas zajęć pomagają uczniowi w zdobywaniu bardzo dobrych  i celujących ocen. Jest pilny, ambitny i tolerancyjny.
Piotr swoją przyszłość wiąże z kierunkami interdyscyplinarnymi, gdyż jak mówi, szkoda mu zrezygnować z jakiegoś przedmiotu na rzecz innego. Na maturze zamierza zdawać aż 4 przedmioty rozszerzone- j. angielski, j niemiecki, j. polski i geografię. Dumni z jego osiągnięć nauczyciele trzymają kciuki za następne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *