Black&White w czołówce Pucharu Polski

W Białymstoku rozegrano kolejne zawody kulturystyki i fitness.
Tym razem w ramach Międzynarodowego Pucharu Polski, w którym oprócz reprezentantów Polski na starcie stanęli też zawodnicy w Estonii i Litwy. W klasyfikacji drużynowej ostrowiecki klub Black&White znów znalazł się w czołówce, na drugim miejscu.
-W sumie zdobyliśmy 10 medali indywidualnych, ale najbardziej cieszy mnie srebrny medal 14- letniej Aleksandry Koprowskiej, która w kategorii fitness gimnastycznego musiała rywalizować z dużo starszymi koleżankami, a nawet z mistrzynią Polski seniorek sprzed paru lat, Natalią Mlekicką ? mówi trenerka, Joanna Kępa. -W klasyfikacji końcowej jednak lepiej oceniona została młodziutka Ola i to jej przyznano srebrny medal, a Natalii Mlekickiej brązowy. To ogromny sukces dla ostrowczanki, jestem z niej bardzo dumna.

W tej samej kategorii na 6 miejscu uplasowała się Aleksandra Lenart, a tuż za nią Oliwia Chamera. W kategorii chłopców złoto zdobył Dominik Jewiak, a srebro Piotr Kapusta.
Równie świetnie zaprezentowali się zawodnicy Black&White w kategorii bikini fitness i męska sylwetka. W najwyższej kategorii wzrostowej bikini złoto wywalczyła Magdalena Omarska, 4 miejsce zdobyła Oliwia Mojsiej, 5. Żaneta Szlęzak, a 6. Monika Bonisławska. Wszystkie trenują pod okiem trenera Grzegorza Kępy.
-Gdy w finałowej 6 aż 4 zawodniczki należą do mojego teamu mogę być tylko dumny ? mówi trener, Grzegorz Kępa. – Miłym akcentem podczas zawodów było uroczyste wręczenie Żanecie Szlęzak karty ELIT, która klasyfikuje ją w rankingu najlepszych zawodniczek bikini na świecie. W niższej kategorii bikini srebrny medal wywalczyła Katarzyna Dmochewicz. W kategorii wellness czyli bikini, ale o mocniej zarysowanych mięśniach przy zachowaniu proporcji, złoto zdobyła Dagmara Dominiczak, brąz Maria Solawa, a 5 miejsce wywalczyła kielczanka Martyna Stępień, także reprezentująca barwy B&W.
W kategorii męska sylwetka tzw. fitness plażowe do 178 cm złoto zdobył Adrian Długokęcki, a srebro Piotr Zieliński. Dwa tygodnie temu w Lahti Piotr Zieliński zdobył wysokie, 4 miejsce. W kategorii powyżej 178 cm w Pucharze Polski srebrny medal wywalczył Filip Niegowski, a 5. był Cezary Mazur.
Start w zawodach został dofinansowany z dotacji przyznanej na 2017 rok przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski.