„Iraas Band” zagra w Perspektywach

W piątek, 3 listopada br. o godz.20 w Klubie „Perspektywy” zagra „Iraas Band”. Bramka 10 zł.
Pierwszy koncert zespołu, który istniał wtedy pod nazwą „the iras band”, odbył się w kwietniu 2010 r. w Domu Kultury przy SM „Przyczółek Grochowski”. Po tym skromnym debiucie zespół przechodził liczne zmiany personalne, które zapoczątkowały obecną do dziś strukturę zespołu „Iraas Band”. Debiut pod nową nazwą miał miejsce w czerwcu 2011 r. podczas występu przed Robertem Brylewskim w Warszawie.

W 2013 r. zespół wydał z własnej inicjatywy płytę koncertową z występu w warszawskim klubie „Tygmont” pod nazwą „Bótleg”. W międzyczasie piosenka „Szpital”, jak i piosenka „Na Barykady” zyskały spory rozgłos na portalu YT za sprawą wykorzystania ich do dwóch odcinków programu „Niekryty Krytyk”. W 2014 r. zespół własnym sumptem wydał minialbum „EP”, na której znalazły się takie piosenki jak m.in.: „Szpital”, „Strzelaj”, „Więzienie – Drugie Życie” czy „Korpo Damy”.

band1
Po bardzo miłym przyjęciu przez publiczność, jak i lokalne media, „Iraas Band” wystąpił w następnym roku na otwarciu pola namiotowego na festiwalu Jarocin 2015.
Zespół w swojej historii miał frajdę występować na jednej scenie z wieloma zespołami o uznanym dorobku muzycznym, jak choćby: Armia, Farben Lehre, Kobranocka, Shamboo, Ilusion i T. Love.
Utwory zespołu charakteryzują szorstkie melodie miejskich dzielnic w formie rapsodii rockowej, ozdobione punkowym zacięciem. Teksty nawiązują do szeroko rozumianego buntu wymierzonego „naszej” rzeczywistości, wyrażonego w bezpośredni gitarowy sposób. Piosenki nie pozbawione energii, „brudu” i ciekawego przekazu, wprowadzają słuchacza w interesujący stan ducha i ciała, najlepiej odczuwalny na występach na żywo.
Obecnie zespół wydał swoje debiutanckie wydawnictwo, które nazywa się „Oszukana Generacja” i będzie je można nabyć na koncercie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *