?Iraas Band” zagra w Perspektywach

W piątek, 3 listopada br. o godz.20 w Klubie ?Perspektywy? zagra ?Iraas Band?. Bramka 10 zł.
Pierwszy koncert zespołu, który istniał wtedy pod nazwą ?the iras band?, odbył się w kwietniu 2010 r. w Domu Kultury przy SM ?Przyczółek Grochowski?. Po tym skromnym debiucie zespół przechodził liczne zmiany personalne, które zapoczątkowały obecną do dziś strukturę zespołu ?Iraas Band?. Debiut pod nową nazwą miał miejsce w czerwcu 2011 r. podczas występu przed Robertem Brylewskim w Warszawie.

W 2013 r. zespół wydał z własnej inicjatywy płytę koncertową z występu w warszawskim klubie ?Tygmont? pod nazwą ?Bótleg?. W międzyczasie piosenka ?Szpital?, jak i piosenka ?Na Barykady? zyskały spory rozgłos na portalu YT za sprawą wykorzystania ich do dwóch odcinków programu ?Niekryty Krytyk?. W 2014 r. zespół własnym sumptem wydał minialbum ?EP?, na której znalazły się takie piosenki jak m.in.: ?Szpital?, ?Strzelaj?, ?Więzienie ? Drugie Życie? czy ?Korpo Damy?.

band1
Po bardzo miłym przyjęciu przez publiczność, jak i lokalne media, ?Iraas Band? wystąpił w następnym roku na otwarciu pola namiotowego na festiwalu Jarocin 2015.
Zespół w swojej historii miał frajdę występować na jednej scenie z wieloma zespołami o uznanym dorobku muzycznym, jak choćby: Armia, Farben Lehre, Kobranocka, Shamboo, Ilusion i T. Love.
Utwory zespołu charakteryzują szorstkie melodie miejskich dzielnic w formie rapsodii rockowej, ozdobione punkowym zacięciem. Teksty nawiązują do szeroko rozumianego buntu wymierzonego ?naszej? rzeczywistości, wyrażonego w bezpośredni gitarowy sposób. Piosenki nie pozbawione energii, ?brudu? i ciekawego przekazu, wprowadzają słuchacza w interesujący stan ducha i ciała, najlepiej odczuwalny na występach na żywo.
Obecnie zespół wydał swoje debiutanckie wydawnictwo, które nazywa się ?Oszukana Generacja? i będzie je można nabyć na koncercie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *