Judocy Ostrowii z powodzeniem walczą w całej Polsce

Sezon ostrowieckich judoków trwa w najlepsze. Mają za sobą  kolejny weekend pełen startów i niesamowitych sportowych emocji.
Młodzicy pod opieką trenera Łukasza Wójcika wyruszyli do Zakopanego na Puchar Polski, natomiast dzieci i juniorzy młodsi z trenerką Teresą Dybiec udali się do Lublina, gdzie startowali w dwóch turniejach: Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo oraz Międzynarodowych Mistrzostwach Dzieci i Młodzików.
W Zakopanem UMKS Ostrowię reprezentowało trzech zawodników: Mateusz Witkowski (60 kg), Jakub Wyderski (60 kg) i Mateusz Wołoszyn (42 kg). Turniej był bardzo mocno obsadzony, uczestniczyło w nim prawie 200 zawodników z 35 klubów z całej Polski. Najwyżej w drabince walk zaszedł Mateusz Witkowski, który po 3 stoczonych pojedynkach, dwóch wygranych przed czasem przez ippony i jedną porażką trafi ł do walki o brązowy medal. Niestety, w ostatnich sekundach pojedynku po ataku przeciwnika przegrał przez wazari. Wysoka 5 lokata Mateusza daje nadzieję na medal w kolejnych startach w Pucharze Polski. Jest to bardzo duży sukces tego zawodnika w turnieju rangi pucharowej o ogólnopolskim zasięgu, a klub pozyskał punkty rankingowe.
Występ naszych zawodników w Lublinie był bardzo udany. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Uczestniczyły w nim bardzo mocne kluby z Ukrainy i Białorusi. Nasza 8 -osobowa ekipa wywalczył 3 srebrne medale, jeden brązowy.
Wyniki
Juniorzy młodsi: 2 miejsce – Julia Bajak (63 kg), Krystian Kułaga (55 kg); 3 miejsce – Jakub Ziółkowski (66 kg). Startował jeszcze Tomasz Batóg. Dzieci: 2 miejsce – Wiktor
Wołoszyn (30 kg); 4 miejsce – Julia Grudzień (44 kg); 5 miejsce – Krystian Ziółkowski (35 kg). Startował także Sebastian Rola. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktor Wołoszyn w kategorii dzieci oraz Krystian Kułaga i Julia Bajak w kategorii junior młodszy.
Trzech naszych juniorów młodszych wzię ło udział w Otwartym Pucharze Polski – z udziałem ekip zagranicznych – w Oleśnicy. Julia Bajak (63 kg) przegrała walkę o ćwierćfinał z Niemką, natomiast Tomasz Batóg i Julia Mirecka odpadli w walkach eliminacyjnych.
Przed naszymi judokami start w Judo Baltic Cup- Gdynia 2017 ? największy turniej na Pomorzu, jednocześnie jeden z trzech najbardziej prestiżowych w Polsce. UMKS Ostrowia wystawi kadrę w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Start w tak ważnych zawodach nie byłby możliwe bez wsparcia finansowego Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *