11 judoków, 11 medali

Po raz kolejny zawodnicy UMKS Ostrowia gościli na organizowanym w kieleckiej Kowali Świętokrzyskim Turnieju Judo.
11 – osobowa ekipa naszych najmłodszych judoków spisała się rewelacyjnie. Dzieciaki na macie dawały z siebie wszystko, ich walki były bardzo zacięte i emocjonujące i nic dziwnego, że wszyscy wrócili do Ostrowca z medalami. Ostrowia wywalczyła w sumie jedno złoto, pięć srebrnych krążków i pięć brązowych.
Najlepiej poradziła sobie ze swoimi przeciwnikami Julia Grudzień. Była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej. Julia świetnie się zaprezentowała, mimo że musiała stanąć do walki również z chłopcami. Pozostałym zawodnikom również należą się gratulacje. Dla większości z nich to pierwszy start o zasięgu wojewódzkim i pierwsze w sportowej karierze sukcesy.
-Cieszymy się z udziału w turnieju i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu ? komentują trenerzy Teresa Dybiec i Łukasz Wójcik. -Takie turnieje o zasięgu wojewódzkim to pierwsze doświadczenia dla młodych zawodników w walkach sędziowanych i jednocześnie sprawdzian efektów dotychczasowej pracy na treningach. Oczywiście ten egzamin wszyscy zawodnicy zdali rewelacyjnie. Teraz wytypujemy kadrę na międzywojewódzki turniej judo dzieci w Kielcach oraz turniej judo o zasięgu ogólnopolskim, który odbędzie się w Bochni. Tymi startami zakończymy rywalizację w 2017 roku. Za pośrednictwem redakcji dziękujemy Gminie Ostrowiec za wsparcie finansowe.
WYNIKI:
1 miejsce: Julia Grudzień (40 kg, 2006 r.)
2 miejsca: Oliwier Kasprzycki (32 kg, 2006 r.); Marcel Feliksiowski (34 kg, 2008 r.); Anna Witkowska (40 kg, 2006 r.); Krystian Ziółkowski (36 kg, 2006 r.); Wiktor Wołoszyn (29 kg, 2007 r.)
3 miejsca: Sebastian Rola (29 kg, 2007 r.); Bartosz Petruczynik (34 kg, 2008 r.); Jakub Piwnik (32 kg, 2008 r.); Adam Rutkowski (34 kg, 2007 r.); Szymon Gadecki (61 kg, 2005 r.)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *