KP KSZO 1929 drużyną wyjazdową?

*KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Resovia Rzeszów 1:2 (0:1).

0:1 ? Bartłomiej Buczek, 6 min.; 0:2 ? Bartłomiej Buczek, 58 min.; 1:2 ? Tomasz Persona, 73 min. (z rzutu karnego).

KP KSZO 1929: Zacharski ? D.Cheba, Kudryavtsev  (35.Mężyk), Sołtykiewicz, Janik ? Kapsa (58.P.Cheba), Czajkowski (89.Jakubowski), Sarwicki (66.Kokosza), Mąka (46.Puton), Persona ? Jamróz. Trener: Tadeusz Krawiec.

Resovia: Pietryka ? Kmiotek (63.Drobot), Pawlak, Makowski, Kwiek – Ogrodnik (68.Adamski), Kaliniec (88.Korenc), Kowal, Buczek (90.Pałys-Rydzik), Pyrdek (85.Hass) ? Feret. Trener: Szymon Grabowski.

Żółta kartka: Kmiotek (Resovia). Mecz bez udziału publiczności.

Na dobrą sprawę ledwo się rozpoczął mecz, a już przegrywaliśmy. Rywale odebrali nam piłkę na własnej połowie, dwoma podaniami obsłużyli Buczka, który skorzystał z błędu bloku defensywnego KSZO i wpakował piłkę do siatki. Już do końca  I połowy inicjatywa należała już do KSZO, który może żałować, że z dogodnej sytuacji do wyrównania nie skorzystał Jakub Kapsa, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z golkiperem Resovii. Rzeszowianie ograniczali się do gry z kontrataku i gwoli ścisłości po jednym z nich mogli podwyższyć rezultat spotkania.

Po zmianie stron, nasza drużyna dała się kompletnie zaskoczyć po tzw. stałym fragmencie gry. Po wrzutce w nasze pole karne Buczek nie trafił głową w piłkę… Futbolówka zsunęła się po jego barku i mimo, iż Konrad Zacharski wyciągnął się, jak struna, wpadła do siatki naszej bramki.

Naszej drużynie nie pozostało nic innego, jak atakować i tak też czyniła. Po zagraniu Łukasza Jamroza w polu karnym obrońca Resovii, a był nim Pawlak, odbił piłkę ręką. Rzut karny na gola zamienił pewnym uderzeniem Tomasz Persona, a po chwili po strzale Kacpra Kokoszy mogło dojść do wyrównania, ale Pietryka końcami palców zdołał odbić piłkę. W miarę upływu czasu gry naszemu zespołowi brakowało precyzji zagrań i ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Resovii. Musimy przyznać, że w tym sezonie podopiecznym trenera Tadeusza Krawca wyjątkowo ciężko gra się na własnym stadionie.

W najbliższą sobotę w kolejnym meczu na szczycie piłkarze zmierzą się w Lublinie z liderującym rozgrywkom Motorem.

KP KSZO 1929 dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe klubu przekazywane w ramach promocji miasta poprzez sport ? piłkę nożną.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *