Targi pracy i edukacji z OHP (zdjęcia)

W  hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyły się Targi Edukacji i Pracy z Ochotniczym Hufcem Pracy. Kilkunastu przedsiębiorców z Ostrowca Świętokrzyskiego, okolicznych gmin i sąsiednich powiatów przyjechało z ofertami zatrudnienia dla młodych ludzi.
Nad organizacją przedsięwzięcia czuwali: pracownice Młodzieżowego Centrum Kariery w Ostrowcu Świętokrzyskim, doradca zawodowy Lidia Żak oraz pośrednik pracy Anna Piątkowska.
Targi otworzyli: zastępca komendanta głównego OHP Renata Wicha oraz dyrektor ZS Nr 2 Jacek Farys. R. Wicha podkreśliła, jak ważne jest skupienie i przedstawienie ofert pracy młodym ludziom w jednym miejscu.

W spotkaniu uczestniczyli także: wojewódzki komendant OHP w Kielcach Jacek Sabat, wicedyrektor ZS Nr 2 Urszula Jaworska, w imieniu prezydenta miasta Tomasz Gębka oraz radny miejski Mariusz Łata. Swoje oferty kształcenia i zatrudnienia prezentowały wyższe uczelnie i przedsiębiorcy. Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim przyszli na targi z 200 ofertami pracy.
Tomasz Marcinowski, wicedyrektor Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego, podkreślał, że kombinat czeka na osoby w takich zawodach, jak zbrojarze, cieśle czy murarze.
-Nieco lepiej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o prace wykończeniowe. Tego typu fachowcami ostrowiecki rynek jest dobrze nasycony – mówi T. Marcinowski.
Młodzi ludzi żywo interesowali się stoiskiem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu. Major Zbigniew Tuczyniak przyznaje, że służbą i pracą w wojsku interesują się nie tylko mężczyźni, ale coraz częściej także kobiety.
jbo, fk

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *