Znikający przystanek

Do redakcji z prośbą o interwencję zwrócili się mieszkańcy miejscowości Sudół.
Chcą przywrócenia  dotychczasowego przystanku autobusowego, zlokalizowanego w pobliżu budynku nr 144 w swej miejscowości.
-Przychodzi okres zimowy, a nie mamy już wiaty przystankowej i jak tu teraz czekać na autobus – mówili wyraźnie poruszeni. Teraz się zapowiada, że niebawem nie będziemy mieli nie tylko wiaty, ale i przystanku. Dopiero w minionym tygodniu dotarła do nas informacja ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, iż w ramach realizacji rozbudowy DW 754 ów przystanek rzeczywiście zniknie. Jednak w bliskim sąsiedztwie wnioskowanego miejsca zaprojektowano dwie pary przystanków autobusowych.
-Zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją techniczną, w pobliżu budynku 144 w Sudole zostaną wybudowane cztery przystanki autobusowe wraz z zatokami autobusowymi w następujących lokalizacjach: w km 9+248 strona lewa (w pobliżu budynku nr 138 w Sudole); w km 9+315 strona prawa (w pobliżu budynku nr 140 w Sudole); w km 10+036 strona lewa (w pobliżu skrzyżowania DW 754 z drogą do msc. Wólka Lipowa); w km 10+235 strona prawa (w pobliżu skrzyżowania DW 754 z drogą do msc. Wólka Lipowa) – wyjaśnia z-ca dyrektora ds. przygotowania i realizacji inwestycji, Karol Rożek.
Ponadto ŚZDW w Kielcach w piśmie zapewnił, że mieszkańcy miejscowości Sudół mają zagwarantowane bezpieczne poruszanie się po ciągu pieszo -rowerowym, który biegnie wzdłuż lasu po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 754, który przy pomocy dwóch przejść dla pieszych, zlokalizowanych w km 9+278 i 10+132, łączy ze sobą wyżej wymienione przystanki autobusowe.
-Zlikwidowanie przystanku autobusowego jest zasadne, ponieważ najbliższy przystanek autobusowy, który będzie obsługiwał pasażerów jadących do Ostrowca Świętokrzyskiego, znajduje się ok. 170 metrów od wnioskowanego miejsca – uważa z-ca dyrektora K. Rożek. Z uwagi na budowę zatok autobusowych oraz zmianę lokalizacji przystanków autobusowych, stare przystanki są demontowane przez generalnego wykonawcę robót, tj. przez firmę SKANSKA S.A. zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją techniczną. Termin zakończenia prac związanych z ustawieniem nowych wiat przystankowych przewidziany jest do końca lipca 2018 r.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Znikający przystanek

  • 29 listopada 2017 at 08:38
    Permalink

    efekty decydowania o istotnych sprawach ludzi , zza biurka urzędniczego a nie w realu

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *