Ludzie chętnie się dzielą

Ponad 5 ton produktów spożywczych zebrali wolontariusze podczas Świątecznej Zbiórki, zorganizowanej w miniony weekend przez Świętokrzyski Bank Żywności.
W akcję włączyli się uczniowie ostrowieckich szkół, członkowie stowarzyszeń, organizacji i instytucji. W sumie 400 wolontariuszy pracowało przez trzy dni, aby artykuły można było zliczyć, posegregować i podzielić w paczki dla najuboższych rodzin.
-To rekordowa zbiórka, choć liczenie trwa nadal, gdyż jeszcze nie przybyły wszystkie transporty. Mieszkańcy po raz kolejny życzliwie przyjęli naszą akcję i przekazując produkty żywnościowe, okazali serce tym, dla których los nie jest zbyt łaskawy – mówi prezes ŚBŻ, Maria Adamczyk.
Dużo serca w akcję co roku wkładają wolontariusze. Wśród nich spotkaliśmy uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim: Juliana Kopińskiego, Sebastiana Mroczkowskiego, Norberta Adamczyka, Kacpra Maliszewskiego i Wiktora Lipickiego z opiekunkami: Aleksandrą Madejską i Żanetą Surowiec. Jak mówili, po raz czwarty swoją obecnością wspierają akcję i zbierają produkty, aby najbiedniejszym rodzinom nie brakowało żywności w święta.
Zebrane artykuły poprzez pedagogów szkolnych trafią do osób najbardziej potrzebujących.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *