Samochód dla Małachowa

Niezwykły prezent mikołajkowy trafił do wychowanków Niepublicznych Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Małachowie. Dyrektor Mariusz Pela w asyście swych podopiecznych odebrał od starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy kluczyki do nowego, dziewięcioosobowego mikrobusa, który będzie woził dzieci na zajęcia kulturalno ? oświatowe i sportowe do Ostrowca oraz niezbędną rehabilitację.
Przypomnijmy, że w Małachowie funkcjonują trzy placówki opiekuńczo- wychowawcze. Mieszka w nich 39 wychowanków. Są to dzieci w wieku od 4 do 22 lat. Potrzeby domu dziecka są duże, a jedną z nich był nowy samochód. Dzięki wsparciu starosty Zbigniewa Dudy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, udało się dostać dofinansowanie z PFRON i zakupić nowy samochód.
– Samochód jest potrzebny w szczególności do wyjazdów dzieci na rehabilitację, do lekarzy specjalistów, na zajęcia oświatowe czy sportowe. Do tej pory mieliśmy samochód wyeksploatowany, awaryjny i była ogromna potrzeba zmiany na nowy, w pełni sprawny który zawsze dowiezie dzieci- powiedział Mariusz Pela, dyrektor Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Małachowie.
Oczekiwania dzieci i pracowników spełniły się. Dokładnie 6 grudnia na podwórko zajechał nowiutki mikrobus, przeznaczony do przewozu dziewięciu osób.

24799482_1637532432969499_4795090441918329398_o
– Oprócz tego co robimy na co dzień, udało nam się pozyskać nowy samochód. Dziś mamy dla dzieci i pracowników wspaniały prezent. Duża przychylność Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i pana dyrektora, powodują że do naszych placówek w tym roku trafił już kolejny nowy samochód. Przypomnę, że samochód kosztował niecałe 105 tysięcy złotych.  38 tysięcy złotych dostała placówka ze stowarzyszenia ?Razem?, a pozostała kwota jest z PFRON- przyznał starosta Zbigniew Duda, który osobiście podziękował dyrektorowi Andrzejowi Michalskiemu, obecnemu na uroczystości w Małachowie.
Dyrektor placówki w Małachowie dziękując za tak wspaniały prezent przyznał, że ponad stuletni budynek ma wiele innych potrzeb. Na przykład konieczne jest wyremontowanie elewacji budynku, czy przeprowadzenie remontu dachu. Starosta Zbigniew Duda obiecał, że w przyszłym roku na pewno ruszą prace remontowe w Małachowie.

24831333_1637531926302883_8234972291446801541_oZbigniew Duda, starosta ostrowiecki: -W przyszłym roku starostwo planuje termomodernizację budynku w Małachowie. Na ten cel przeznaczyliśmy 30 tysięcy złotych, ale już wiemy że są to zbyt małe pieniądze. Na kolejnym posiedzeniu zarządu będziemy szukać dodatkowych funduszy. Rozumiemy potrzeby placówki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *