Siatkarki KSZO zwolniły trenera. Szykują się do meczu z krakowską ekipą Trefl Proxima

Zwycięstwo siatkarek KSZO w Toruniu przelało czarę goryczy w tamtejszych Poli Budowlanych.
Po meczu z ostrowczankami zarząd Volley Toruń S.A. podjął decyzję o zwolnieniu pierwszego szkoleniowca Poli Budowlanych Toruń, Nicoli Vettoriego. Włoski trener objął zespół Budowlanych w 2016 roku, tuż po awansie do ORLEN Ligi. W tym czasie poprowadził torunianki w 39 meczach (w tym dwa w Pucharze Polski), zaliczając 15 wygranych i notując 24 porażki. Vettori w debiutanckim sezonie zajął świetne, ósme miejsce w rozgrywkach ORLEN Ligi, co jest najlepszym wynikiem w historii toruńskiej siatkówki. W najbliższych spotkaniach, Budowlanych poprowadzi Marcin Szendzielarz, któremu została powierzona rola pełniącego obowiązki pierwszego trenera.

????????????????????????????????????

Tymczasem siatkarki KSZO po powrocie z Torunia spokojnie przygotowują się do kolejnego meczu. W najbliższą sobotę, 16 grudnia o godz. 17, podejmują krakowską ekipę Trefl Proxima. Występują w niej tak znane zawodniczki, jak Daria Paszek, Ewelina Brzezińska, Amerykanka Sarah Clement, Węgierka Zsuzsanna Tálas czy mające za sobą przeszłość w KSZO Kinga Hatala i Paula Słonecka.

Spodziewamy się dobrej gry ostrowczanek, które jeśli wygrają zyskają nad krakowiankami aż 9 pkt. przewagi. Spodziewamy się także, że pobijemy na trybunach kolejny rekord frekwencji, ale aby tak się stało mecz musi oglądać ponad 2000 widzów!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *