Kalkulator OC – sprawdzony sposób na niższe OC

Zbliża się termin upływu ważności OC?

Wiesz, że w ostatnich latach ubezpieczenia znacznie podrożały, dlatego zależy Ci na tym, żeby zapłacić za obowiązkową polisę możliwie jak najmniej. Budżet domowy przecież nie jest z gumy. Chcesz wiedzieć, jak najłatwiej oszczędzić na ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej? Kalkulator OC – oto odpowiedź!

Dlaczego potrzebujesz kalkulatora OC

Żeby sobie uzmysłowić, dlaczego kalkulator OC jest skutecznym sposobem na tańsze ubezpieczenie, trzeba wiedzieć, z jakich powodów powstał. Otóż kalkulator OC istnieje po to, żeby obliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej w wielu towarzystwach. Jak wiadomo, cena polisy jest różna w zależności od wielu czynników socjodemograficznych dotyczących właściciela, parametrów technicznych auta czy oferty towarzystwa. W praktyce różnice cenowe są naprawdę ogromne i mogą wynosić nawet 200%!

Nie jest bowiem niczym dziwnym, że w jednym towarzystwie kupisz OC za 750 zł, a w drugim za tę samą polisę przyjdzie Ci zapłacić 1500 zł. Mimo że koszt jest 2 razy większy, w zamian nie dostajesz żadnych korzyści – otrzymujesz ubezpieczenie o identycznym zakres jak to, którego cena wynosi 750 zł. Oczywiste jest więc, że nie ma sensu przepłacać i należy szukać jak najtańszego OC, bo w przypadku tego ubezpieczenia liczy się wyłącznie cena. Właśnie w celu ułatwienia poszukiwań najkorzystniejszej polisy udostępniono internetowe kalkulatory OC.

Jak działa kalkulator OC

Kalkulator OC to proste w obsłudze narzędzie dostępne przez przeglądarkę internetową. Wystarczy więc jakiekolwiek urządzenie połączone z siecią, żeby móc z niego skorzystać. Kolejny krok to uzupełnienie formularza o dane, na podstawie których kalkulator oblicza składkę. Chodzi o informacje dotyczące właściciela (m.in. wiek, historia ubezpieczeniowa, stan cywilny, miejsce zamieszkania, liczba dzieci, wykonywany zawód) i auta (m.in. rok produkcji, marka i model, pojemność silnika, liczba drzwi, a nawet kolor). Po wypełnieniu formularza kalkulator wyświetla listę ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które posortowano od najtańszej do najdroższej.

Dzięki kalkulatorowi szybko i łatwo obliczysz składkę w kilku towarzystwach i znajdziesz najtańszą ofertę na rynku. Nie wychodząc z domu, w parę chwil oszczędzasz kilkaset złotych – właśnie tak działają internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe. Warto z nich korzystać szczególnie na przełomie grudnia i stycznia, ponieważ cena ubezpieczenia OC w nowym roku z reguły wyraźnie wzrasta. Oszczędności mają więc w tym okresie podwójną wartość!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *