Nowa wiata ?nowy problem

Jeszcze do niedawna pracownicy Huty Ostrowiec skarżyli się na blaszaną wiatę przystankową przy ul. Samsonowicza oraz nieuporządkowany teren wokół niej.
Wówczas nasi rozmówcy narzekali, że psuje on wizerunek tego miejsca, które każdego dnia odwiedzają licznie przybywający do huty kontrahenci. W tym roku Zakład Usług Miejskich uporządkował pobliski teren, a od kilku dni zamiast, pamiętającego zamierzchłe czasy ?blaszaka?, stoi nowoczesna wiata przystankowa z przeszklonymi ścianami. I tu zdaniem naszego rozmówcy pojawia się kolejny problem.
-Wiata jest ładna i nowoczesna, ale za mała ?słyszę. Tamta mieściła o wiele więcej osób. Po drugiej zmianie z huty wychodzi kilkadziesiąt ludzi i podczas deszczu nie mają gdzie się schronić, gdyż zwyczajnie się nie mieszczą pod wiatę. A teraz jest zima, więc trzeba się spodziewać opadów śniegu, wiatru i tego typu zjawisk pogodowych. I nie wszyscy będą mieli gdzie się schronić, czekając na autobus.
O wątpliwościach czytelnika poinformowaliśmy Wydział Infrastruktury Komunalnej ostrowieckiego magistratu. Pracownicy dokonali wizji przedmiotowej wiaty oraz zebrali dokumentację fotograficzną.
-Na ulicy Samsonowicza została usytuowana największa, czteromodułowa wiata o wymiarach 1,5 m na 5,60 m ?wyjaśnia zastępca naczelnika wydziału Artur Majcher. ?Po otrzymaniu sygnałów od mieszkańców na miejsce udali się pracownicy wydziału, w godzinach wskazywanych przez pracowników huty, aby ocenić sytuację. W godzinach największego szczytu, czyli po drugiej zmianie, z wiaty korzystało 18 osób i była to największa liczba pasażerów, którą z powodzeniem mieściła wiata. Nie zaobserwowano tłoku. Nie było takiej sytuacji, aby ktoś się nie zmieścił. Synchronizujemy nasze analizy z godzinami odjazdów autobusów. Będziemy na bieżąco monitorować sytuację. Nie wykluczamy zamontowania dodatkowej wiaty, jeżeli będzie taka konieczność.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Nowa wiata ?nowy problem

 • 20 grudnia 2017 at 09:11
  Permalink

  jeśli zmieniać to tylko na lepiej dla użytkowników a nie dla urzędników widzących tylko przepisy

  Reply
 • 21 grudnia 2017 at 12:12
  Permalink

  Ciekawe, że na podstawie TYLKO jednorazowej obserwacji liczby osób korzystających z wiaty można stwierdzić, że jej pojemność jest wystarczająca. Równie dobrze mogę wysunąć wniosek, że w Urzędzie Miasta jest znaczny przerost zatrudnienia, bo dziś o godz. 07.45 nie było oprócz mnie żadnego interesanta, a pracownicy Urzędu siedzieli bezczynnie przy biurkach.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *