Mieszkańcy czekali na ten chodnik 30 lat!

W okolicach szkoły w Nietulisku, w sąsiedztwie usytuowanego tam fotoradaru, uroczyście oddano do użytku  półtorakilometrowy odcinek chodnika. Na jego budowę wydano 1,8 mln zł. Środki pochodziły z realizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Na tym odcinku drogi krajowej nr 9 naprawdę jest już bezpieczniej. Chodnik wykonano z trwałej kostki, barierki oddzielają pieszych, zwłaszcza dzieci idące do szkoły, od pędzących TiR-ów, a do posesji wykonano zjazdy. O jakość prac zadbał wykonawca, który umocnił teren i wykonał kanalizację deszczową.
Z wybudowanego chodnika, który poświecił ks. proboszcz Wiesław Słowiński, nie kryje zadowolenia burmistrz Kunowa, Lech Łodej. Podkreśla, że bezpieczeństwo jest priorytetem, a na tę inwestycję mieszkańcy czekali? 30 lat! Poświadczają to kunowscy radni – Piotr Rakoczy i Adam Różalski oraz sołtys Henryk Jabłoński.
Nasi parlamentarzyści, senator Jarosław Rusiecki i Andrzej Kryj, podkreślają, że dzięki realizacji programu na drodze krajowej nr 9 jest coraz bezpieczniej. Senator mówi, że przynajmniej dwa, trzy razy w roku minister budownictwa i infrastruktury dokonuje przeglądu takich dróg. Poseł wskazuje na kolejne prace nad bezpieczeństwem pieszych w Miłkowie. Parlamentarzyści twierdzą, że program, który powstał za czasów PiS, nie nakłada na samorządy obowiązku wkładu własnego i pozwala tym samym na realizację innych zadań. Jak zauważył wicewojewoda świętokrzyski, Andrzej Bętkowski, środki z programu pozwoliły w 2017 roku na likwidację niebezpiecznych miejsc na 26 odcinkach dróg. Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach Andrzej Strzelczyk dodaje, że prace te wykonano za 18 mln zł.
Wszyscy liczymy na to, że z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych uda się samorządom pozyskać kolejne środki, tym bardziej że w planach jest budowa obwodnic Ostrowca Świętokrzyskiego i Opatowa.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Mieszkańcy czekali na ten chodnik 30 lat!

  • 2 stycznia 2018 at 14:24
    Permalink

    Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom należy się jak psu buda.Bardzo dobrze że zrobiono jakiś mały kroczek w tym kierunku przy tak ruchliwej trasie jak DK9.Tylko dlaczego z tej okazji promuje się partię polityczną ? Przecież ten chodnik nie powstał z budżetu tej bałwochwalczej partii a z naszych podatków.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *