Kary i apele wydają się nie odnosić skutku

W   dniu   29   grudnia   2017   r.,   ok.   godz.   16:30,   w   Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Żeromskiego, policjanci z ostrowieckiej drogówki podjęli interwencję w sprawie zdarzenia drogowego.
-Na miejscu ustalili, że 35-latka, kierując samochodem osobowym marki Volkswagen, nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w tył jadącego  przed  nią  samochodu  osobowego marki Audi,  kierowanym przez   24?letniego   mieszkańca   powiatu   lipskiego   ?mówi   kom.   Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie interwencji policjanci od razu wyczuli od 35-latki woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że była kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

?

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do   2   lat   pozbawienia   wolności.   Dodatkowo   zostanie   ukarana   za spowodowanie kolizji drogowej.
W dniu 30 grudnia 2017 r., w miejscowości Sobótka, bezpośrednio przed kierowany przez policjanta z Ożarowa pojazd, wyjechał z drogi podporządkowanej kierujący VW Passatem. Niestety, kierujący passatem  stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.
-Policjant zatrzymał się i natychmiast podbiegł, by udzielić pomocy poszkodowanemu ?mówi kom. Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Kierowcą okazał się 41-latek, któremu nic się nie stało, jednak stan jego trzeźwości pozostawiał wiele do życzenia. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast   w   dniu   1   stycznia   2018   r., na rondzie w Ożarowie, wracający ze służby policjant zauważył kierującego VW, który wymusił pierwszeństwo przejazdu na pojazdach będących na rondzie i z dużą prędkością oddalił się w kierunku miejscowości Bałtówka.
-Funkcjonariusz   udał   się   za   kierującym   i   podjął   próbę   jego zatrzymania ?mówi kom. Agata Frejlich. Po kilku kilometrach. pojazd zatrzymał się na poboczu drogi i w tym momencie do akcji wkroczył policjant. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 32-latek. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Obaj nieodpowiedzialni mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.

Nasz komentarz: Wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub spożywanie alkoholu w trakcie jazdy jest skrajną nieodpowiedzialnością. Niestety, sprawcy mimo surowych kar nic sobie z tego nie robią. Co prawda   kontrole   policyjne   są   coraz   bardziej   skuteczne,   kary   coraz wyższe, odbierane jest prawo jazdy, a sprawa trafia przed sąd, jednak sama materia, czytaj nietrzeźwi użytkownicy drogi, wciąż wydaje się być niereformowalna. Ja już sam nie wiem, co by tu jeszcze można zrobić w tej sprawie? Jak mówić, jak apelować, jak prosić, aby to dotarło do serc naszych sąsiadów, znajomych? A może czytelnicy mają jakiś pomysł na pijanych kierowców?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *