KSZO w okrojonym składzie bezradny w starciu z PTPS Piła

Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – PTPS Piła 0:3 (15:25, 16:25, 21:25).

KSZO: Wojtowicz (2), Biedziak (4), Stroiwąs (2), Miros (13), Skrzypkowska (9), Łyszkiewicz (2), Pauliukouskaya (libero) oraz Soter (4), Ciesielczyk (2) i Markiewicz (libero). Trener: Adam Grabowski.

PTPS: Trnić (4), Różycka (10), Kwiatkowska (12), Walker (12), Babicz (7), Wilk (2), Łysiak (libero) oraz Stencel (4), Urban (1) i Bosković.

MVP: Anita Kwiatkowska (PTPS).

Sędziowali: Rafał Pośpiech – Mariusz Fiutek.

Widzów: 1320.

Poza II setem scenariusz meczu był prawie identyczny. W I secie było 10:10, a w III secie 13:13. Przez pewien czas toczyła się więc wyrównana gra. Później w naszym zespole szwankowała gra na przyjęciu, inicjatywę przejmowały pilanki, które wypracowywały kilkupunktową przewagę i spokojnie dogrywały partię. Tylko w II secie PTPS od razu uzyskał przewagę i pielęgnował ja do samego końca.

DSC_8640

Nasz zespół bez Agnieszki Rabki, która przeniosła się do rzeszowskiego Developresu, wyraźnie nie radził sobie z problemami w grze. Trudno mieć o to pretensje do zastępującej ją na rozegraniu Marty Biedziak, która po raz pierwszy w sezonie zagrała na pełnym dystansie meczu. Mecz rozpoczęliśmy w zupełnie innym ustawieniu, niż we wcześniejszych spotkaniach. Co prawda w I secie ostrowczanki kilkukrotnie udanie blokowały, ale to było za mało z pewnie i skutecznie grającymi podopiecznymi trenera Jacka Pasińskiego. KSZO nie kończył wielu ataków, nie był tak groźny na zagrywce, jak nas do tego przyzwyczaił. Mało grał środkiem, a jeśli już to ataki były albo blokowane, ale okazywały się autowe. Na grę drużyny zupełnie nie miały także wpływu uwagi trenera Adama Grabowskiego.

1

Da serii zmartwień doszła jeszcze kontuzja Kolety Łyszkiewicz, którą już w inaugurującej partii meczu musiała zmienić Joanna Ciesielczyk. Nasza licealistka poczynała sobie całkiem udanie, choć i ona miała problemy z kończeniem ataków. No cóż, bez odpowiedniej ławki rezerwowych KSZO nie będzie zwyciężał?

2

PTPS przewyższał KSZO skuteczniejszym atakiem. Pilanki zdobyły tym elementem 41 pkt., podczas gdy ostrowczanki 30 pkt. Rywalki posłały także 4 asy serwisowe przy 2 asach KSZO. Podopieczne Adama Grabowskiego blokiem wywalczyły 6 pkt., ale PTPS 7 pkt. Wreszcie pilanki zdobyły 23 pkt. po błędach własnych KSZO. Natomiast nasza drużyna wzbogaciła się 14 pkt. po błędach przeciwniczek.

DSC_8666

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “KSZO w okrojonym składzie bezradny w starciu z PTPS Piła

 • 07/01/2018 at 23:54
  Permalink

  Glowa do Góry
  Potwierdziliscie juz ze Jestescie baaardzo dobrymi Siatkarkami
  trenerowac, sluchac trenera, zapi..dalac a satysfakcja i wyniki przyjda ….
  next one Bydgoszcz Nasza (dla Trenera)

  Reply
 • 08/01/2018 at 19:20
  Permalink

  Nie da się tak dalej grać drużyna jest osłabiona odejścia ,kontuzje itp więc albo albo jeśli nie ma pieniędzy to dajmy sobie spokój zakończmy te męki albo wzmocnijmy zespół i grajmy normalnie. Wczoraj nie miał kto grać grała juniorka ,rezerwowa rozgrywająca i reszta zniechęconego zespołu .Co by się stało gdyby kontuzję odniosła rozgrywająca Biedziak ?Czy wiecznie kontuzjowana Szałankiewicz będzie zdatna wreszcie do gry ? prezesie Rokita czy możemy jeszcze na coś liczyć czy zostanie zmarnowane to co udało się osiągnąć w pierwszej części sezonu ?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *