Po przegranym meczu siatkarek KSZO z PTPS. Wypowiedzi siatkarek i trenerów

Pod szatnią

DSC_8972Olga Pauliukouskaya (libero KSZO): -Ciężko komentować, to co działo się na parkiecie po takim meczu. Nie takiej gry spodziewałyśmy się po sobie. Nie wypełniłyśmy swoich założeń przedmeczowych. Teraz będziemy ciężko trenować i walczyć dalej. Na pewno wpływ na postawę zespołu miał brak naszej dotychczasowej rozgrywającej Agnieszki Rabki, a także kontuzja Kolety Łyszkiewicz. Nie mamy ławki rezerwowych i to jest problem. Musimy radzić sobie w takim składzie. Mamy nadzieję, że Koleta szybko powróci do składu, natomiast na temat Agnieszki nie chcę się wypowiadać. Każda z nas wybiera sobie swoją drogę. Mamy Martę Biedziak, która mniej grała z zespołem, ale myślę że trzeba dać jej szansę. Dobrze, że mamy tyle punktów, ale sytuacja w tabeli jest taka, że musimy walczyć o każdy inny. Nic nie daje nam stuprocentowej pewności, że nie będziemy walczyć o pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Pozostaje nam tylko walczyć, walczyć i raz jeszcze walczyć?

DSC_8977Anita Kwiatkowska (atakująca PTPS Piła, MVP meczu KSZO ? PTPS): -Uważam, że wygrałyśmy, bo potrafiłyśmy przez cały mecz utrzymać właściwą koncentrację. Spodziewałyśmy się, że będzie to trudne spotkanie, bo KSZO wielokrotnie w tym sezonie pokazywał się z dobrej strony. Dlatego oprócz koncentracji o wygranej zdecydowało utrzymanie zagrywki na dobrym poziomie, która pozwoliła nam ułożyć sobie grę. W KSZO widać brak Agnieszki Rabki. Marta Biedziak została postawiona w trudnej sytuacji, tak jak całemu ostrowieckiemu zespołowi w tej zupełnie nowej sytuacji. Ostrowczanki nie poddawały się, walczyły. Nas cieszy niezmiernie ta wygrana, chcemy zwyciężać w każdym meczu?

Mecz na głosy

????????????????????????????????????

Jacek Pasiński (trener PTPS Piła): -Kluczem do wygranej w Ostrowcu była konsekwentna zagrywka. Już w I secie tym elementem wyeliminowaliśmy z gry te dziewczyny KSZO, które chcieliśmy. Później kontynuowaliśmy taką grę, choć w II secie nie ustrzegliśmy się błędów, a w III secie długo toczyła się wyrównana gra. Cieszymy się ze zwycięstwa i to za trzy punkty. Mamy piąte miejsce w tabeli, to jest sport, każdy ma prawo do rywalizacji, ale są zespoły które mają znacznie wyższe budżety od nas, choćby BKS Bielsko ? Biała. Cieszymy się z zajmowanego miejsca. Jesteśmy liderem grupy pościgowej, ale nie patrzymy tak daleko w przyszłość, koncentrujemy się na każdym następnym meczu. Dziewczyny muszą się cieszyć grą, być zaangażowane, uśmiechnięte. Nie powiem, że wynik jest sprawą drugorzędną, ale wydaje mi się, że przede wszystkim dziewczyny powinny mieć z rywalizacji nie stres, a zabawę, ale jeśli tak będzie, to wyniki same przyjdą.

DSC_8984Adam Grabowski (trener KSZO): -Dziewczyny walczyły, ale nie były pewne na boisku swoich zachowań. Na pewno ten mecz będziemy analizować i starać się wrócić do swoich typowych zachowań. III set pokazał, że jeżeli wykonujemy te zadania, które mamy wyćwiczone, to możemy wojować i grac bardzo równo. W pierwszych dwóch setach dziwnie na siebie czailiśmy się patrząc jak to wszystko będzie się układało na boisku. Mieliśmy pokiereszowany skład, a mimo to uniknęliśmy blamażu, bo nie przegrywaliśmy setów do 5, czy do 8? PTPS bardzo dobrze nas czytał, zwłaszcza jeśli chodzi grę przez środek. To, co się dzieje z Koletą Łyszkiewicz, muszą określić lekarze. Ja się zajmuję szkoleniem zdrowych zawodniczek, bo na tym się znam. Chcemy uzupełnić kadrę, na mojej liście jest parę nazwisk, ale to nie jest takie proste, jak zakupy w Tesco. Są rozmowy, uwarunkowania prawne, umowy itp.

2 thoughts on “Po przegranym meczu siatkarek KSZO z PTPS. Wypowiedzi siatkarek i trenerów

• 07/01/2018 at 22:29

Cierpliwosci i wytrwałosci Trenerze i Drużyno !!! nie takie problemy pokonac sie da

• 08/01/2018 at 23:32

jedna sugestia w obecnej chwili po 12 meczach mamy 16 punktów – 5 zwyciestw i punkty po 2-3 !!!!