Magdalena Gryka, czy Alla Politanska nową rozgrywającą KSZO?

Odejście z siatkarskiego zespołu KSZO Agnieszki Rabki wymusiło na klubie poszukiwania nowej rozgrywającej. Jak już informowaliśmy, KSZO prowadzi rozmowy z 24-letnią Magdaleną Gryką. To urodzona w Białymstoku niemiecka siatkarka, posiadająca polskie obywatelstwo. Jest byłą młodzieżową reprezentantką kraju. Kibice siatkówki świetnie ją znają z gry w polskich klubach ? Impelu Wrocław i BKS Bielsko ? Biała. Wcześniej występowała na niemieckich parkietach, w takich klubach, jak VV Grimma, VC Olympia Drezno, Dresdner S.C. Ostatnio reprezentowała barwy azerskiego klubu, Azerrail Baku.
W sobotę w Ostrowcu zameldowała się również Ukrainka, Alla Politanska. Ma 30 lat. Mierzy 185 cm wzrostu i jest rozgrywającą. Grała w Chimiku Jużnyj i Kontynium Wołyń Łuck, z którymi potykała się w europejskich pucharach. Jako reprezentantka Ukrainy była uczestniczką mistrzostw Europy, w tym także tych ostatnich z 2017 roku, a także eliminacji do mistrzostw Starego Kontynentu. Mieszka na Zaporożu.
O tym, która z rozgrywających ? Alla Politanska, czy Magdalena Gryka zasili KSZO zdecyduje trener Adam Grabowski po zajęciach z udziałem obu zawodniczek. Obie bowiem będą trenowały już od wtorku z naszym zespołem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *