Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa

W ostatni weekend stycznia, w dniach od 26 do 28 stycznia, na terenie Stacji Narciarskiej Szwajcaria Bałtowska odbywać się będzie Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa.
26991586_1690322761031348_2696223773504288764_nTo pierwsze takie wydarzenie w woj. świętokrzyskim i jedno z największych wydarzeń zimowych w skali kraju – tak więc to wyjątkowa okazja, żeby wziąć udział w tym niezwykłym widowisku.
Starty balonów
Procedura stawiania tych wyjątkowych statków powietrznych, dmuchania i grzania powłoki jest bardzo widowiskowa. Dodatkowo w sobotę ok. g. 17.30 planowany jest pokaz nocny, tzw. Night Glow, gdzie z otwartych palników ciemność rozjaśnią kilkumetrowe słupy ognia, którym towarzyszyć będzie muzyka!
W programie imprezy zaplanowane zostały 4 loty: w piątek – godz. 14:30, sobota – godz. 8:00 oraz 14:30, niedziela – godz. 8:00. Decydująca jest jednak pogoda, dlatego terminy mogą ulec zmianie.
Starty balonów i naloty na krzyż odbywać się będą na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Konkurencje takie jak naloty balonów na krzyż i rzuty markerem (obciążnik na taśmie) do owego krzyża czy „pogoń za lisem” budzą wiele emocji . To wydarzenie z pewnością zostanie na długo w pamięci.
W zawodach uczestniczyć będzie 8 balonów na ogrzane powietrze, w tym jeden tzw. Chopper – jedyny w Polsce i nieliczny wśród balonów na świecie. Czym się różni? Zamiast kosza ma siodełko z uprzężą.
Impreza ma charakter fiesty, konkurencje będą odbywały się na oczach widzów i będą również na bieżąco komentowane przez głośniki na stokach „Szwajcarii Bałtowskiej”. Celem imprezy jest nie tylko zapewnienie rozrywki osobom przebywającym w Bałtowie ale również przybliżenie tajników tej fantastycznej dyscypliny sportu. Będzie dużo wiedzy i ciekawostek – między innymi o tym jak dotrzeć balonem w określony punkt, skoro porusza się on zgodnie z kierunkiem wiatru?
Należy dodać, że starty, loty i lądowania wykonywane są z uwzględnieniem wszelkich norm bezpieczeństwa, teren będzie ogrodzony – tak więc bezpieczny dla rodzin z dziećmi.
Organizatorem imprezy jest Kraków Balloon Team przy współpracy z Bałtowskim Kompleksem Turystycznym, Jura Park i Szwajcarią Bałtowską.
Imprezę wspierają: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Gaspol, Dealer BMW ZK Motors, Cityboard Media, Recevent. Opiekę sprawuje: Aeroklub Krakowski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *