Magdalena Gryka nową siatkarką KSZO

W miejsce Agnieszki Rabki, która przeniosła się do rzeszowskiego Developresu, KSZO zatrudnił nową rozgrywającą, 24-letnią Magdalenę Grykę.
DSC_6458To urodzona w Białymstoku niemiecka siatkarka, posiadająca polskie obywatelstwo. Jest byłą młodzieżową reprezentantką kraju. Kibice siatkówki świetnie ją znają z gry w polskich klubach ? Impelu Wrocław i BKS Bielsko ? Biała. Wcześniej występowała na niemieckich parkietach, w takich klubach, jak VV Grimma, VC Olympia Drezno, Dresdner S.C. Ostatnio reprezentowała barwy azerskiego klubu, Azerrail Baku. Jest byłą reprezentantką reprezentacji młodzieżowej Polski, trzykrotną srebrną medalistką mistrzostw Niemiec oraz w barwach Impelu Wrocław srebrną medalistka mistrzostw Polski w sezonie 2013/2014 i brązową medalistką tych rozgrywek z sezonu 2015/2016.
O miejsce w zespole Magdalena Gryka (na zdjęciu z nr 13 w barwach BKS Bielsko – Biała) rywalizowała z także przebywającą na testach w Ostrowcu Ukrainką, 30-letnią Allą Politanską, która niegdyś reprezentowała Chimik Jużnyj, występowała w europejskich pucharach i championatach Starego Kontynentu.
? Obie zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom sportowy i wybór był naprawdę trudny ? mówi Mariusz Rokita, prezes KSZO. -Zdecydowaliśmy się na zatrudnienie Magdaleny Gryki, bowiem była cały czas w grze w azerskim Azerrail Baku, gdzie występowała w lidze i rozgrywkach pucharowych. Ałla z kolei od maja pozostawała bez klubu. Mimo to zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i myślimy o niej w dłuższej perspektywie. Obecnie jednak postawiliśmy na doświadczenie i rytm meczowy Magdaleny Gryki.

Dziś odbyło się losowanie V rundy Pucharu Polski, w której udział biorą zespoły Ligi Siatkówki Kobiet z miejsc 3-10. Los skojarzył ekipę KSZO z jednym z przedstawicieli I-ligi ? E.Leclerc Radomką Radom. Spotkanie zostało zaplanowane na 31 stycznia.

DSC_6283

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *