Sadzimy cebulki kwiatów

Za oknem jeszcze zimowa aura, ale już warto pomyśleć o ogrodach i balkonach, aby latem cieszyły oko barwami tęczy. Wiosna to najlepszy czas na sadzenie cebul i kłączy kwiatowych. Wśród najbardziej popularnych, zarazem najpiękniejszych kwiatów są: mieczyki, dalie, szczawiki, begonie, gloksynie, frezje, jaskry, tuberozy, malwy i jeżówki.

mieczyki (1)Mieczyki zwane gladiolami, to niezwykle dekoracyjne rośliny o pięknych różnokolorowych kwiatach zebranych w okazałe kłosowe kwiatostany. Dalie mogą zdobić zwykłe ogrody czy rustykalne (wiejskie) i kwitną, niezawodnie przez całe lato i jesień. Szczawiki to niewysokie rośliny, dorastające do 10-20 cm wysokości. Ich liście przypominają liście koniczyny. Begonie to z kolei rośliny chętnie sadzone na balkonach i ogrodowych rabatach, a także popularne rośliny pokojowe. Gloksynie to roślina uznana ze względu na wspaniałe kolorystycznie kwiaty o aksamitnej fakturze.  Frezje to niezwykle wdzięczne rośliny o pięknie pachnących kwiatach. Doskonale nadają się do uprawy w ogrodach, zarówno na rabatach, skalniakach, jak i na kwiaty cięte. Wśród roślin, które warto polecić na balkon z pewnością znajdzie się bardzo dekoracyjny jaskier, występujący w wielu barwach. Delikatne, słodko pachnące kwiaty tuberozy będą stanowić centralny punkt Państwa rabaty. Świetnie sprawdzą się także w uprawie doniczkowej, kwitnąc obficie i długo od połowy lata, aż do jego końca.

Wraz z powrotem urody na naturę w ogrodzie, powróciły również malwy, które należą obecnie do podstawowych gatunków sadzonych w ogrodach urządzonych w stylu wiejskim, rustykalnym bądź romantycznym. Jeżówki to bardzo proste i efektowne kwiaty, które mogą urozmaicić każdy ogród. Ta piękna roślina należy do rodziny astrów.

Szeroką ofertę cebulek pięknych kwiatów znajdą Państwo w Sklepie-Nasiona

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *