Wieczór Walentynkowy – Zobacz Jazz. Hymn of Life&Golden Ages

Serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy Wieczór Walentynkowy w Kieleckim Teatrze Tańca.
W repertuarze tego wieczoru przedstawiony zostanie fragment spektaklu „Zobacz Jazz. Hymn of Life & Golden Ages”
Duża Scena Kieleckiego Teatru Tańca
godz.19.00
choreografia: Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo / JoYsS/
kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo / JoYsS/
scenografia: Grzegorz Pańtak, Jasmina Parkita
muzyka:
Hymn of life: Orbita Solaris – Sacred Sequence/ Max Richter / Martin Luther King Jr./ Aoki Takamasa/ Felix Zenger / Ólafur Arnalds/ Yacoub/ Urban Soul/ ChuckD & The Slamjamz/ Bobby McFerrin/ Miles Davis/ Phat Fred
Golden Ages: Jean-Charles ZAMBO / Billie Holiday/ Billie Holiday feat Miles Davis / Benny Goodman & Peggy lee/ Benny Goodman /Sidney Bechet/ Peggy lee/ Hot Sugar Band/ The Solomon Douglas Swingtet/ Ennio Moricone
czas trwania: I AKT: 60 minut, przerwa 30 minut, II AKT: 35 minut

Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne: Hymn of Life stworzony przez Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzony przez Jean Charles Zambo /JoYsS/.

AKT I Hymn of Life to taneczna opowieść o nas, o naszym życiu, o bezustannym mijaniu się nawzajem. Spektakl ten porusza zagadnienia współczesnego świata przedstawione za pomocą Jazz Rock?u, który tłumaczy pojęcia takie jak krzyżowanie się ras, odmienność kulturową czy obalanie granic społecznych. To właśnie ten styl tańca staje się pomostem pomiędzy ludźmi, pomagającym w komunikacji. Podczas widowiska Jazz Rock jest niczym esperanto ruchu, formą która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnic, jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju?jest Hymnem do życia.
choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /

AKT II Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.
choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/

walentynki 2018

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *