Uczniowie ?Staszica? zwyciężają w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej

Uczniowie ostrowieckiego LO Nr I im. Stanisława Staszica ponownie udowodnili, że z wiedzy o polskim filmie są jednymi z najlepszych w Polsce.
12 stycznia odbyła się kolejna edycja Wirtualnego Festiwalu Filmoteki Szkolnej – czyli wspólna okołofilmowa zabawa młodych internautów z całej Polski.  Do rywalizacji po raz szósty przystąpili uczniowie z klas filmowych LO ?Staszica?. Wychowankowie pana Wojciecha Szymańskiego postanowili również w tym roku spróbować swoich sił i pokazać innym polskim szkołom, że wiedzę o filmie posiadają, i to jak się okazało – dużą.

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązywaniu filmowych zadań i quizów. Reprezentanci naszej szkoły (grupa o swojskiej nazwie:  Konstantynopolitańczykowianeczki) nie mieli z nią najmniejszych problemów. Zadań było sześć, z każdego z nich było wyłanianych dwóch zwycięzców: grupa o prawidłowym i najszybszym rozwiązaniu oraz grupa wylosowana spośród wszystkich prawidłowych rozwiązań. Nasi uczniowie jako pierwsi udzielili poprawnej odpowiedzi w dwóch zadaniach, w których musieli wykazać się wiedzą na temat takich filmów jak: ?Człowiek z marmuru?, ?Rejs?, ?Aria dla atlety? czy ?Dług?.

IMG_8150

W dwóch kolejnych zadaniach zwyciężyli w wyniku plebiscytu publiczności. Co najistotniejsze właśnie plebiscyt publiczności przyniósł zwycięstwo z zadaniu dodatkowym, które polegało na nakręceniu czołówki do wybranego filmu. W tej ?prestiżowej? konkurencji publiczność nagrodziła nagraną przez uczniów czołówkę do filmu Juliusza Machulskiego ?Seksmisja?. Ciekawe i oryginalne sceny zrealizowała Kinga Chrzanowska, zarazem autorka zdjęć oraz montażystka filmu. W role ?kobiet z przyszłości? wcieliły się Agata Stępień i Kinga Nowak, partnerował im Oskar Szot oraz gościnnie w ostatniej scenie wystąpił  Kacper Stachurski, który pomagał w montażu. Nad realizacją całości filmu czuwał Michał Cieślik. Za przebieg całego festiwalu odpowiadała  Patrycja Kowalska, której pomagali: Marcin Fulara, Oliwia Sałata, Klaudia Sasak, Ola Sienniak, Wiktoria Traczyńska.
Jest to już trzecie filmowe zwycięstwo w Wirualnym Festawalu Filmoteki Szkolnej, które odniesili uczniowie ?Staszica?. W 2014 roku otrzymali główną nagrodę za film ?Plac?, a w ubiegłym za film ?Niebieskie, dlaczego jednak szare?? W uzasadnieniu werdyktu napisano wówczas: ?Wybraliśmy film z Ostrowca Świętokrzyskiego ze względu na ciekawy i przejrzysty pomysł, jak również na interesujący kadr i montaż?.
Należy pamiętać, że grupa rywalizowała z zespołami z całej Polski ? w tym roku do konkursu przystąpiło kilkadziesiąt zespołów szkolnych!

IMG_20180112_120941545

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *