Porcelanowe Babki rozruszały Ćmielów

Od kilku miesięcy w Ćmielowie działa Koło Gospodyń o wdzięcznej nazwie ?Porcelanowe Babki?.
Jak większość kół w naszym kraju, panie nawiązały współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną, a 15 z nich zostało nawet druhnami.
-Nasza nazwa nie mogła być inna w sercu miasteczka słynącego z porcelany i aktywnych babek – mówi pomysłodawczyni nazwy koła, Anna Sobieraj. Dopełnieniem nazwy ?Porcelanowe Babki? jest piękne logo z twarzą uśmiechniętej kobiety z filiżanką kawy. Dobrze się znamy i znakomicie się czujemy w swoim towarzystwie. Kochamy nasze rodziny, jednak do pełni szczęścia czegoś nam brakowało. Udało mi się na portalu społecznościowym zaprosić na pierwsze spotkanie koleżanki i zachęcić je do spotkań w remizie. W życiu każdej kobiety przychodzi taki dzień, by mieć czas dla siebie i na pogaduchy z koleżanką. I tak ćmielowska remiza zmieniła się w miejsce spotkań z innymi kobietami, gdzie kobieca energia hula z mocą huraganu.
Ideą koła jest wspieranie kobiet w każdym wieku i różnych sytuacjach życiowych. Wspólne poszukiwanie inspiracji i wzajemne obdarzanie się nią. Dzielenie się swoją mocą, kreatywnością, uśmiechem, siłą, doświadczeniem i motywowanie do działania.
-Różnice wieku nie mają dla nas znaczenia, w naszym gronie są dziewczyny tuż po 30 i tuż po 50 i 60 ? zapewnia Katarzyna Nikodem. Ważne, że się nie nudzimy i nie narzekamy. Chcemy przygotować ofertę dla pań w każdym wieku, tych już nieco bardziej doświadczonych w byciu mamą, żoną, eksżoną, a także dla seniorek. Będziemy kłaść duży nacisk na więź międzypokoleniową i kobiecą perspektywę. Chcemy pomóc w rozwiązaniu problemów, które kobiety napotykają w swoim życiu. Nasze spotkania to odskocznia od codziennych zajęć i spraw ?muszę to zrobić?.
-Już w grudniu ubiegłego roku wystartował nasz duży projekt ?Angielski kluczem do sukcesu? -mówi Jolanta Madioury, Porcelanowa Babka i organizatorka bezpłatnego kursu języka angielskiego na poziomie A1 i A2 zakończonym międzynarodowym egzaminem certyfi kującym. Kilkanaście naszych dziewczyn uczy się pilnie języka angielskiego w każdą sobotę i poniedziałek do końca kwietnia 2018 roku. A już od lutego zaczynamy zapisy na jogę i taniec. Udało nam się zakupić kilka rowerków stacjonarnych, chcemy zorganizować Strefę Cardio z bieżniami i rowerami eliptycznymi.
Porcelanowe Babki wzięły już udział w spotkaniu wigilijnym na ćmielowskim rynku, na które przygotowały 250 świątecznych piernikowych babeczek. W święto Trzech Króli zorganizowały Noworoczne Ognisko Sąsiedzkie. W tym dniu przy dźwiękach gitary wspólnie ze strażakami OSP Ćmielów, ks. proboszczem Czesławem Gumieniakiem, ks. Tomaszem Zychem i rodzinami przy gorącej grochówce Porcelanowe Babki śpiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
W każdy piątek organizują zajęcia, na których dzielą się tym co potrafią, co uważają za ciekawe i dobre. Jedna z babek świetnie tańczy i bardzo chętnie organizuje zajęcia taneczne i ruchowe. Wiele je łączy, mają swoje pasje, lubią gotować. Kilkukrotnie odbyły się już zajęcia artystyczne, na których wykonywały bombki i ozdoby świąteczne. Obecnie powstają dekoracje na zbliżające się Walentynki.
-Chociaż cenimy sobie damskie towarzystwo, to planujemy w okresie ferii zimowych uczestnictwo w naszych spotkaniach mężów i dzieci – mówi Anna. Będzie Walentynkowe Disco w stylu lat 80. i 90., bilard, gry i zabawy, ale będzie też wielkie sprzątanie po wciąż trwającym w remizie remoncie, który wykonują sami strażacy ochotnicy. Poza tym otwieramy się na wszystkie pomysły, potrzeby i propozycje. Przychodźcie, inspirujcie się, dajcie coś z siebie, bądźcie uśmiechnięte, mądre i pełne kobiecej mocy- mówią zgodnie Porcelanowe Babki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *