Nie brakło sukcesów

W styczniu 2017 ostrowieccy policjanci zatrzymali 16?latka, 20?letnią kobietę i 23?letniego mężczyznę podejrzewanych o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w placówce bankowej na os. Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, młody mężczyzna porzucił w korytarzu przed wejściem do placówki podejrzaną walizkę, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Po ewakuacji mieszkańców z bloku, w którym mieściła się placówka bankowa, policyjni pirotechnicy zabezpieczyli walizkę, w której – jak się okazało – nie było materiałów wybuchowych.
W listopadzie policjanci z Wydziału Kryminalnego z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch 26?latków i 35?latka podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W osobowym oplu, którym poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 450 gramów marihuany. Dodatkowo w miejscach zamieszkania, u 35?latka ujawniono i zabezpieczono ponad 35 gramów tego samego specyfiku, u drugiego z pasażerów, 26?latka zabezpieczono 37 gramów nielegalnego suszu, ponad 7 gramów amfetaminy 1 sztukę amunicji do broni myśliwskiej. Trzeci ze sprawców ? kierowca Opla w swoim mieszkaniu posiadał dodatkowo ponad 50 gramów marihuany.
W obecności p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, nadkom. Andrzeja Patrzałka, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, mł. insp. Zbigniew Wilk powiedział, że w 2017 r. wszystkich przestępstw ogółem stwierdzono 1.627 (w 2016 ? 1.422), co stanowi w skali województwa 10 proc. Powiat ostrowiecki uplasował się na drugim miejscu po Kielcach (40 proc. wszystkich przestępstw), a przed Starachowicami ? 8 proc. Co siódma sprawa dotyczyła nieletnich. Jeśli chodzi o przestępstwa kryminalne (tzw. 7 podstawowych kategorii), to łącznie odnotowano ich 490, w tym 3 zabójstwa, bójek i pobić 19, rozbojów i wymuszeń rozbójniczych 12 i włamań 103. Co 12. czyn w tej kategorii popełnił nieletni. Przestępstw gospodarczych było 220. Przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani stwierdzono 60. Policjanci zgarnęli z rynku blisko 2,5 kg marihuany, 225 gramów amfetaminy, 43 sztuki konopi oraz 8 gramów kokainy. Łączna wartość narkotyków to ponad 145 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *